Ana Sayfa Sağlıklı Yaşam 6 Farklı Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların Yansıttığı Kişilik Özellikleri

6 Farklı Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların Yansıttığı Kişilik Özellikleri

0

Uyku pozisyonlarının kişiliğinizi direkt ele verdiğini söylesek? Aşağıdaki resimden uyku pozisyonunuzu seçin ve nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu söyleyelim.

1. Pozisyon: Dizlerinizi kırmadan uykuya dalamıyorsanız bu sakin ve güvenilir bir insan olduğunuz anlamına gelir. Diğer yandan bu sakinliğin altında, her şeyi kafanıza takmanızdan kaynaklı biraz yalnızlık yatıyor. Ama hiçbir gelecek korkunuz yok. En mutsuz kış sabahlarında bile gülümsemeniz yüzünüzden eksik olmuyor. Hayatınızda meydana gelen tüm değişiklikleri sorunsuz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz. Doğalsınız ama diğer bir yandan şüpheci ve kuşkucusunuz. Kararlılığınız göz dolduruyor! Nerden mi biliyoruz? Çünkü karar aldığınız zaman hiç bu kararları değiştirmek istemiyorsunuz! 🙂

2. Pozisyon: Eğer cenin pozisyonunda uyuyorsanız; korunmayı, anlaşılmayı ve sempati duyulmayı seven bir insan olduğunuz anlamına geliyor. Yani sevilmelere doyamıyorsun ey iki numara! 🙂 Duygusalsınız, hassassınız! İlk buluşmalarınız hep utangaçlıkla geçiyor. Bu şekilde uyumanız, karşılaştığınız sorunlardan bir süreliğine uzak kalmak istediğiniz anlamına gelir. Müzik yapmak, resim çizmek, dans; kısacası sanat adına ne varsa sizden soruluyor!

3. Pozisyon: Eğer yüz üstü yatıyorsanız; tam anlamıyla bir lider olduğunuz anlamına geliyor. Hayata sıkı sıkı sarılıyor, insiyatif kullanmayı ve emir vermeyi seviyorsunuz. Muhtemelen her şeyi önceden planlamayı seviyorsunuz. Sorumluluk hissiyatınız büyük bir başarı elde etmenize olanak sağlıyor.

4. Pozisyon: Sırt üstü uyuyorsanız büyük ihtimalle hayatı seven pozitif bir insansınız. Hatta biraz ‘aklı havada’ desek yanlış olmaz. 🙂 Ama şunu da söyleyelim; bu pozisyonda uyuyan insanlar çok güçlü kişiliğe sahip insanlardır.

5. Pozisyon: Bir asker gibi sırt üstü uyuyorsanız katı, itaatkar ve talepkar olduğunuz anlamına geliyor. Özel yaşantınızda sakin ve sessiz bir insan olabilirsiniz ama gereksiz konuşanlardan hiç ama hiç hoşlanmıyorsunuz.

6. Pozisyon: Eğer bu pozisyonda uyuyorsanız sizi tek bir kelime anlatıyor; MUTLU! Her daim mutlusunuz. Her tür macerayı seven tahmin edilemez bir kişiliksiniz. Ruh haliniz çok hızlı değişiyor. Bu insanlar için biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Ama grup halinde yaşamaya bayılıyorsunuz. Kolay inciniyor, eleştirilmeyi sevmiyorsunuz!
Çoğu zaman seçim yapmayı zor buluyorsunuz. Genel olarak hayatta istikrar, barış, sessizlik, titizlik gibi tercihleriniz var.

Yararlanılan Kaynak: Bright Side

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz