Bebekleri Farklı Hissetmesin Diye Tüm Gün Kaskla Gezen Düşünceli Aile

Teksas’ta yaşayan bir aile, 4 aylık bebekleri Jonas Gutierrez’e düz kafa sendromu teşhisi konunca, onun diğerlerinden farklı hissetmesini istemedi. Bu yüzden de harika bir fikirle bebeklerine destek olmaya karar verdiler.

Bu tatlı bebek, düz kafa sendromu nedeniyle kask takmak zorunda kaldığında; ailesi onun için harika bir fikir buldu: Hep birlikte kask takmak!

Plagiyosefali olarak da bilinen düz kafa sendromu, kafatası plakalarının birbirlerine yanlış şekilde bağlanmasından kaynaklanıyor.

Plagiyosefali, yaklaşık olarak iki çocuktan birinde görülüyor ve erken tedavi edildiğinde, çok hızlı bir şekilde iyileşebiliyor. Bu sendrom tamamen estetik ve ciddi tıbbi sonuçlara neden olmuyor.

Jonas’ın babası, bebeğiyle ilgili olarak, “Onun anne karnında büyük bir kafası vardı ve tek bir yerde uyuyordu” diyor.

“Sürekli aynı şekilde uyuyordu, bu yüzden durumu daha da kötüye gitti.”

Doktorlar, kafatasını yeniden şekillendirmek için Jonas’a bir kask taktı ve 3 ile 6 ay arasında bu kaskı takması gerektiğini söylediler.

Sonra Jonas’ın 3 yaşındaki kızkardeşi de, kafasına taktığı bisiklet kaskıyla dolaşmaya karar verdi! Küçük kızlarının bu davranışını gören anne-babaya ise sadece çocuklarına katılmak kalıyordu.

Ve sonunda, bu küçük sınavı başarıyla atlattılar! Geriye ise ne kadar güçlü bir bağ ile birbirlerine bağlandıklarını gösteren bu tatlı fotoğraflar kaldı!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR