Uluslararası Piyano Yarışmasında Dünya İkincisi Olan 12 Yaşındaki Nehir Özzengin

Bugünün gururlandıran haberi, 12 yaşındaki Nehir’den!

12 yaşındaki Nehir Özzengin şu anda 7. sınıfa gidiyor ve 4 yaşından beri piyano çalıyor.

Nehir’in müzik yeteneği sadece 4 yaşındayken keşfedildi. 5 yıl önce ise, Yaşar Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisinden burslu olarak klasik piyano eğitimi almaya hak kazandı. Nehir o zamandan itibaren birçok yarışmaya katıldı ve katıldığı yarışmalarda uluslararası ödüller kazandı.

Daha önce, “Uluslararası Mozart Academy Piyano Yarışması”nda ikincilik ve üçüncülük, Belçika’da düzenlenen “Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması”nda ikincilik elde eden Nehir, bu kez de İtalya’da yapılan “Uluslararası Ischia Piyano Yarışması”nda dünya ikincisi oldu!

26 ülkeden 80 yarışmacının katıldığı yarışmada dünya ikincisi olan Nehir, hayallerini şöyle anlattı: “İleride tüm dünyayı dolaşıp konserler vererek, müziğimi ve ülkemi herkese tanıtmayı hayal ediyorum.”

T24’te yer alan habere göre, Nehir günde en az 2 saat piyanoyla antrenman yapıyor. Ayrıca tatillerde bile, gittiği otellerde piyano olmasına çok dikkat ediyor. Piyano dışında gitar ve bateri gibi farklı müzik aletleri de çaldığını söyleyen Nehir; bir yandan da lisanslı olarak basketbol ve tenisle uğraşıyor.

Biz de bu genç yeteneği ve ailesini; ülkemize yaşattığı gururdan dolayı bir kez daha tebrik ediyoruz! Eminiz, onun ismini daha uzun yıllar boyunca başarılarıyla duyacağız!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR