Dövme Sanatçısı Olmak İçin İşinden Ayrılan Gamze Mentat’tan Kırmızı Noktayla Anlamlanan Dövmeler

Hacettepe Üniversitesi- Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Gamze Mentat, üniversite eğitiminin ardından, pek çok mezun gibi farklı işlerde çalışmayı denemiş. Ancak hiçbirinde aradığı mutluluğu bulamamış. Sonra bir gün, çalıştığı işten ayrılıp evde kendi kendine çizimler yapmaya başlamış. Ve zamanla çizimlerini dövmelere dönüştüren Gamze, kısa bir süre içinde başarılı bir dövme sanatçısına dönüşmüş!

Onun dövmelerindeki kırmızı nokta, birçok insan için merak konusu oluyor. Gamze bu kırmızı noktanın, kendi hayatındaki olumlu değişimi ve aradığı işi bulma sevincini temsil ettiğini söylüyor. Gamze’nin hikayesini öğrenen müşterileri ise, bu kırmızı nokta fikrinden çok hoşlanıyor ve herbiri kendi dövmelerindeki kırmızı noktalara farklı anlamlar yüklüyor…

“Müşterilerim, kırmızı noktanın hikayesinden hoşlandılar ve kendi noktalarına anlamlar vermeye başladılar. Kırmızı nokta, kimisi için sağlık, kimisi için mutluluk; ya da kayıp bir akrabası olabiliyor…”

Gamze, hikayesinin, mutluluğu arayan ya da hayatında bir değişikliğe ihtiyaç duyan herkese ilham olmasını diliyor. Biz de bu başarılı sanatçının hepsi birbirinden güzel olan dövme örnekleriyle, sizleri baş başa bırakıyoruz!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

Daha fazlası için –> Instagram: @mentat_gamze

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR