Stresten 5 Dakikada Kurtulmanızı Sağlayacak Etkili Bir Japon Tekniği: Jin Shin Jyutsu

Yaşamımızda belli miktarda stres normal ve hatta gerekli olsa da, aşırı stres günlük davranışlarımıza, sağlığımıza ve kişisel hayatımıza etki edebilir.

Japonlar tarafından uzun yıllardır kullanılan bu tekniğe Jin Shin Jyutsu tekniği deniyor. Ve duyguları dengelemeye yardımcı oluyor. Çalışma prensibi ellerimizdeki her parmağın 2 organı ve belirli duyguları etkileyen refleksoloji noktalarına sahip olmasından geçiyor.

Şimdi uygulayacağınız bu teknik 5 dakikadan fazla sürmeyecek ve her yerde yapılabilecek bir teknik.

Hangi parmaklarımız hangi duyguları temsil ediyor?

Başparmak: Anksiyete, depresyon, endişe gibi duygularla savaşmanıza yardımcı olur. (Organlar: Dalak ve karın.)
İşaret Parmağı: Korku ve hayal kırıklığına karşı savaşmanıza yardımcı olur. (Organlar: Böbrek ve mesane.)
Orta Parmak: Öfke, kızgınlık, kararsızlık gibi duygularla savaşmanıza yardımcı oluyor. (Organlar: Karaciğer ve safra kesesi.)
Yüzük Parmağı: Bu parmak, depresyon ve hüzünle savaşmanıza ve karar vermenize yardımcı oluyor. (Organ: Akciğerler ve kalın bağırsak.)
Serçe parmağı: Kaygı, sinirlilik, öz saygı, ve endişe gibi duyguların yok olmasına yardımcı oluyor. (Organlar: Kalp ve ince bağırsak)

Nasıl uygulanıyor?

Duygularınızı dengelemek için yapmanız gereken çok basit. Yukarıdaki resimdeki gibi parmaklarınızı teker teker diğer elinize kavrayın. Her parmağınızı çok hafif bir şekilde çekerek 2 ile 3 dakika arası tutun. Bunu yaparken derin derin nefes alın verin. Elinizin içinde nabzını hissediyorsanız, doğru yapıyorsunuz anlamına geliyor.

Zihninizi sakinleştirmek için ise masaj yapmadığınız elin baş parmağı ile masaj yaptığınız elin avucunun ortasına hafif bir basınç uygulayın ve bir dakika boyunca bekleyin.

Yararlanılan Kaynaklar: 1, 2

İlginizi Çekebilir:

Anksiyeteyi Azaltan Şarkılar: Ruhunuzu Rahatlatın!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR