Dört Yıl Önce Ameliyatla Erkek Olmasına Rağmen Hamile Kalan Kadının Hikayesi

29 yaşındaki Kaci Sullivan, küçük bir çocukken bile cinsiyetinden rahatsızlık duyuyordu. Ancak bu duygusunu, uzun yıllar boyunca bastırdı. Hatta evlendi, çocuğu oldu. Ancak bütün bunlar, kendisini mutlu hissetmesine yetmedi…

Amerika’nın Wisconsin eyaletinde yaşayan Kaci Sullivan, 29 yıl önce bir kadın olarak dünyaya geldi ancak yaşamı boyunca cinsiyetiyle ilgili endişeleri vardı.

Hatırlayabildiği en küçük yaştan itibaren cinsiyetinden memnun olmadığını söyleyen Kaci, 18 yaşındayken transseksüel olduğundan emin oldu. Fakat bu düşünceyi hep erteledi; çünkü ailesiyle konuşmak, işyerinde bununla baş etmek ve ameliyatla yüzleşmekten korkuyordu…

19 yaşındayken hala bir kadın olarak yaşıyordu ve gelecekte kocası olacak adamla tanıştı. 2011 yılında ilk çocuğuna hamile kaldı.

Kaci, bu dönemle ilgili olarak, “Hamilelik, kadınlık ile bağ kurmama yardımcı olur ve hayat boyu vücuduma karşı hissettiğim o rahatsızlığı hafifletir sanıyordum ama bunun aksine; benim için çok karanlık bir dönem oldu.” diyor.

İlk çocuğu Grayson’u doğurmak, Kaci’nin cinsiyetiyle ilgili gerçek hislerine teslim olmasını sağladı. Ve kısa bir süre sonra kocasına durumu açıklayarak ondan boşandı.

Oğluna sağlıklı bir ebeveyn olabilmek için cinsiyet değiştirme kararını, kısa süre içinde ailesine açıkladı. Sonra da Mayıs 2013’te hormon tedavisi görmeye başlayarak cinsiyet ameliyatı oldu.

Bu zorlu sürecin başarıyla üstesinden gelen Kaci, 2014 yılında bugünkü erkek arkadaşı Steven’la tanıştı. Çift bir süre sonra, ailelerine yeni bir üye eklemek istediklerini fark ettiler. Kaci de bu yüzden erkeklik hormonları almaya ara verdi ve bundan 6 ay sonra yeniden hamile kaldı!

Şu anda 4 aylık hamile olan Kaci, ikinci gebeliğinin ilkinden çok daha mutlu geçtiğini söylüyor: “Şu anda bedenim, hissettiğim gibi görünüyor. Bebeğimin bu sevdiğim bedende büyümesinden dolayı mutluyum.”

Kaci, hamile kaldığında deneyimlerinden faydalanmak için doğum yapan diğer trans insanları bulmaya çalışmış; ancak sadece bir avuç insan bulabilmiş. Konuyla ilgili bilgi eksikliğini fark edince de, diğer insanları bilgilendirmek için hamileliğini insanlarla paylaşmaya karar vermiş.

Bu yüzden şu anda bir vlogger olarak hamilelikle ilgili videolar çekiyor ve insanların kendisine yönelttiği soruları büyük bir mutlulukla cevaplıyor.

Şimdilerde, her ebeveyn gibi bebeğini sağlıkla kucağına alacağı günü bekleyen Kaci’nin bu kararını en net açıklayan cümlesi ise şu şekilde: “Bebeğime baktım ve onun için mutlu bir ebeveyn olmak zorunda olduğumu fark ettim.”

*Not: İsim değiştirilmiştir…

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR