Ana Sayfa Yaşam Sadece Kedisine Aşık İnsanların Anlayabileceği 16 Harika Durum

Sadece Kedisine Aşık İnsanların Anlayabileceği 16 Harika Durum

0
Sadece Kedisine Aşık İnsanların Anlayabileceği 16 Harika Durum

Düşünsene… Dünya üzerinde bir canlı seni koşulsuz seviyor, sevgiyle “mııııırrrp”lıyor sana. Üstelik biraz sevgi gösterdiğinde huzurla “mırrrrpmııııırrrpmııııırrrp” diye ses çıkarıp seni de mutlu ediyor. Bebekken ayrı, yetişkinken ayrı oyunlarla gözünü boyuyor; patileriyle dokunduğunda ise dünyalar senin oluyor. Tüm hayvanları çok seviyoruz ancak kedi sahibi olmak insana çok farklı şeyler deneyimletip, çok farklı şeyler hissettirebiliyor. İşte sadece kedi sahiplerinin anlayabileceği 16 harika şey.

1. Her sabah gözünü açtığında ilk ona günaydın dersin, çünkü büyük ihtimalle senin uyanmanı bekliyordur.

2. Kedi sahiplerinin birçok şeyi kaybolur ve istersen evi silkele, yine de bulmazsın. Çünkü bu küçük canavarlar sanki eşyaları patilerinin içine saklayıp yok ediyorlar!

3. Kapalı kapılara alerjileri olduğu için odaların kapısı asla kapatılmaz. Kapatılsa da “mimimimiimmiimyyyyayayayav”larla geri açılır.

4. “Kediler sudan hoşlanmaz” gibi bir genelleme var; ancak siz bunu bir de banyo yaparken iki çift göz tarafından izlenen sahiplere danışın isterseniz…

5. Yataktan kalktığınız an başlar takip mesaileri… Sanki ayaklar, onlar için dev oyuncaklar!

6. Kedi sahipleri adım atmadan önce 2-3 değil, 5 kere düşünürler. Çünkü kedileri, kağıt gibi kıvrılıp girdiği koltuğun altından kalkıp sessizce bacaklarının arasında yürümeye başlayabilir.

7. Kedi sahipleri siyah giymeyi pek tercih etmez, giyenler de genelde kapı önünde şöyle bir silkelenir. Bazı sahipler ise vazgeçer siyah sevdasından…

8. Gündüz “Niye bu kedi hiç kalkmıyor” diye çılgına döner, geceleri ise “Yönö nö döşördööööönnn” demekten uyuyamazsın.

9. Temiz çamaşırlar, onlar için en güzel uyuma yeridir. Ya katlar hemen dolabına koyarsın ya da kedicik kalkana kadar onlar orada mahsur kalır!

10. İlk zamanlar en pahalı mamayı ve kumu alır, sonra “Allahım ben bunu nasıl değiştiriceeeem” diye kara kara düşünür; sonunda da “Onunla çok mutlu ama yine ondan aliiiyiiiim yaaa” diyerek birçok ihtiyacından vazgeçersin. Çünkü yaşasın bizim çocuklarımız!

11. Tüm gün yatağınızı hayal ettiniz ve yatmak için yatağa yaklaştınız; çapraz bir şekilde yatan kedinizi kaldıramadınız ve köşeye bir yere sıkışıp yattınız. Yaşasın kedi sahiplerinin sırt ağrıları!

12. “Ya ne giysem ki” dediğiniz an, stilist kediniz dolabınızın içinde “miyavmııırp” sesleriyle size eşlik ederken; kabul edelim, seçmek daha kolay oluyor.

13. Yere bir şey mi döktün; çok amaçlı kediler iş başında! Yeri gelir temizlikçi, yeri gelir aşçı olur ama siz temizlik yaparken genelde bezinizi yakalamaya çalışan bir oyuncudur.

14. Kedi sahipleri, kedilerini çoğu zaman yerde aramaz; kapıların, televizyonların, aynaların hatta duşakabinin üstünde arar. Çünkü onlar cambaz!

15. Eline ayağına, en meşgul olduğun zaman kucağına, uyumak istediğin an yatağına gelir ve “Sevvv beniiiii” dercesine miyavlayarak kocaman gözlerini açar. Sen de ona kıyamayıp saatlerce onu sever; ısırılır, tırmalanırsın.

16. Sarıp sarmaladıktan, ağzını burnunu öptükten sonra onu tuvaletten su içerken ya da böcek yakalayıp yerken gördükten sonra bir küçük iğrenip “Annem niye bunu yapıyorsun! Maman suyun yok mu?” diyip belki öpmekten vazgeçersin ama yine de sarılırsın.

Ne olursa olsun, kalbinde bitmeyen, eskimeyen ve hep tutkuyla kalan bir sevgi taşıyan kedi sahipleri; yüzlerine dokunan patilerden, kolunuza, kucağınıza yatmasından, sıkıca sarılmasından, yalandan ısırmasından ve yalamasından; kedilerinin onlara duyduğu minnetin ve sevginin geri dönüşünü alırlar… Ayrıca onlarla çekip koyduğunuz fotoğrafların aldığı beğeni rekorları da cabası!

BONUS

Kedilerin, insanların tedavi sürecine etkileri konusunda Harvard Üniversitesi profesörleri birçok araştırma yapmıştır. Araştırmalardan çıkan sonuç ise;

Kedilerin insanlara psikolojik bir rahatlama hissi ve huzur verdiği kesindir. Ve bu rahatlamanın vücutta sebep olduğu etkiler, asla azımsanmamalıdır. Örneğin; bu rahatlama hissi, kalp atışını ve solunumu düzenler, kasları gevşetir.

Ayrıca yapılan araştırmalar, bir kediyi okşamanın ve onunla konuşmanın yüksek tansiyonun hemen düşmesini sağlayabildiğini gösteriyor. Tattırdığı onca güzel duygu yetmezmiş gibi bir de sağlığımıza fayda sağlıyor!

Hadi sen de kapının önüne bir kap su, bir kap mama koy. Mırlayıp yanına gelecek ve başını sana teşekkür eder gibi sürdüğünde hissettiğin huzuru hiçbir zaman hissedemeyeceksin… Sonra belki sen de kedi sahiplenirsin hıı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz