Kalın Telli Saçlara Sahip Kadınların Yaşam Boyu Çekmek Zorunda Oldukları 9 Çile

Sizin vücudunuzda en fazla beğendiğiniz yeriniz neresi? Benim yeni aldığım ayakkabılarım, bir de saçlarım mesela…

Birçok kadın için, bu sorunun cevabı eminiz saçtır. Çünkü saç, gerçekten güzel bir şey. Hem güzel kokuyor, hem yumuşacık.

Yine de konuya dönecek olursak; güzel saçlara sahip olmayı her kadın ister ama ne yazık ki buna kendisi değil; sahip olduğu saç tipi kara verir. Eğer kadınsanız, ince telli saçlı olmak da, kalın telli saçlı olmak da bir çiledir. Ama bizce birçokları tarafından beğenilen kalın telli saçlar, en zorudur. İsterseniz, bu konuyu bir de, tutarlı kanıtlarıyla ele alalım…

Öncelikle sabahlardan bahsetmek istiyoruz… Hani o kafanızın iki katı büyüklüğe sahip saçlarınızla uyandığınız sabahlar…

Kabul edelim hiçbirimiz dizilerdeki kadınlar gibi uyanmıyoruz. Ancak özellikle biz kalın telli saçları olan kadınlar, böyle uyanma ihtimaline, dünyaya en uzak yıldız kadar yakınız… Çünkü bizim sabahları iki kat kabaran saçlarımız, ne tarakla ne de başka bir yöntemle sönmüyor. Ya toplamak zorundayız ya da Memoli gibi jöleyle kafamıza yapıştırmak…

Işıldayan saçlarıyla prenses gibi süzülenlerin yanında; saçlarınız yüzünden “Aslan Kral” gibi gözüktüğünüz o plajlar…

Denizden çıkmışsınız, saçlarınız ıslak… Kısa bir süreliğine bile olsa, bir parça seksi göründüğünüzü düşünüyorsunuz. Sonra rüya bitiyor; saçlarınız kuruyor ve eski haline dönüyor. Elalemin kızı peri kızı gibi duruyor ama bu halinizle sizden olsa olsa “Aslan Kral” olur di mi? Evet, bizce de öyle.

Peki ya, en ihtiyacınız olduğunda sizi terk eden, elinizde paralanan lastik tokalara ne demeli?

Çünkü saçlarınızın kocamanlığı, herhangi bir lastik tokayla onları toplayamayacağınız anlamına gelir. Bir tokayı asla iki kere dolayamazsınız mesela. Bir kere dolasanız saçınızı tutmaz, iki kere dolasanız toka kopar. En iyisi vazgeçin siz bu sevdadan.

Zor, hepsi çok zor… Ama daha zor olan bir şey var ki; o da saçınızı ördüğünüzde zarif bir örgü gibi değil; bilek kalınlığında bir at yelesi gibi gözükmesi…

Örgü pek çok durumda kadınların kurtarıcısıdır. Çünkü her zaman bakımlı ve güzel gösterir insanı. Ama bu durum biz kalın telli saçlara sahip kadınlarda pek öyle değildir. Arkadaşınız saçını örer, bakarsınız incecik, minicik örgü. Sonra siz örersiniz, arkada başınızı aşağıya çeken bilek kalınlığında garip bir şey. Tövbe yareppiii…

Kısacık saç kestirme rüyası… İşte bu, gerçekten çok acımasız!

Evet bu sadece bir hayal, bir rüya. Çünkü kısaldıkça hafifleyen saçlarınız, normalde olduğundan yirmi kat daha fazla kabarır. Ve aslında ne kadar gür olduğu iyice ortaya çıkar. Peki kim kocaman bir kafayla gezmek ister? Hiç kimse.

Sizin saçlarınızı düzleştirdiğiniz sürede, insanlar hazırlanıp dışarı çıkar; gezer, dolaşır; sonra da evine döner be!

Önce saçlarınızı düzleştirmek üzere parçalara ayırırsınız… Ve bir parçayı elinize alıp başlarsınız düzleştirmeye… Geride düzleştirilmeyi bekleyen 99999 tane daha parça vardır. Derken zaman akıp gider ve elde; düz olmasına rağmen hala kocaman görünen kocaman saçlar vardır… Elektrik faturasından bahsetmek istemiyoruz bile.

Saçlarınızı sakinleştirmesi ümidiyle denediğiniz o pahalı ürünlerin parasıyla yapılabilecek x şey…

Her seferinde bu sefer olacak sanırsınız… Kaç para olursa olsun, “Ben de duş alıp dışarı çıkabileceğim artık!” ümidiyle hemen satın alırsınız. Ama yoktur, bu derdin çaresi yoktur… Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, saçlarınız kocamandır; hep kocamandır!

Fen dersinde öğrendik; sıvı buharlaşır… Peki insan buharlaşır mı? Evet, fön çektirirken buharlaşır…

Normalde buharlaşmaz ama sizin kocaman saçlarınıza fön çekilirken; siz buharlaşabilirsiniz. Çünkü sizin için, hızlı bir şekilde istenen saçlara kavuşmak diye bir şey yoktur. Yaz, kış da fark etmez üstelik… Öyle uzun sürer ki bu işlem, her şekilde yanar, kavrulursunuz.

Sırf kendilerinde yok diye, kocaman saçlarınız yüzünden maruz kaldığınız o kem gözlere gelecek olursak… Tanrı sizi korusun kuzum!

Tesadüf bu ya; siz her kuaföre gittiğinizde, az saçı olan bir sürü kadın sıraya girmiş saçlarınıza iltifat etmek için bekliyordur. Tamam şikayetçiyiz falan da, az ötede beğenin saçımızı, başımızı. Kimse kafasının nazardan hop diye önüne düşmesini istemez sonuçta.

Kalın telli saçı olan kadınlar böyledir işte; dertlidir, çilelidir ama delikanlıdır…

Şaka şaka ne delikanlısı. Biz de biraz her kadın gibiyiz işte. ❤

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR