Zihninin Son Kullanma Tarihi Doldu: Kendini Tamamen Değiştirmen İçin 4 Büyük Neden

Zihninin son kullanma tarihi doldu!

Artık evrenin senden beklediği bir sürü şeyi düşünmen, başkaları hakkında endişe duyman, ülkenin geleceğini düşünmen, kadın veya erkek olarak önemli başarılara imza atmış olman önemli değil!

1. Patlayan bomba

Yeteri kadar kullandın, kes artık onu; ucundan değil kökünden kes…

Yaşadığın evren senin sınırlarınla tüketilmiş bir enerji bombası. Bu sınırları kaldır; zihninin enerjini tüketmesine izin verme, hayatın senden beklediği büyük beklentiler var; bomba ol ve patla kalp olarak etrafa saçıl!

Sevginin herkesi değiştirmeye gücü var; bağlantıları gör ve o bağlantıları değerlendir.

2. Kör edici hakikatin sonsuz ışığı

Bazen güneş üstümüze öyle yoğun doğar ki, kör olacak gibi hissederiz. O zaman bırak yüce yaşamın ışığı, hemen şimdi, zihnini kör etsin!

Kalbinle gör! Kör zihnini işlevsiz bırak, kalbinle gör; çünkü o hakikati olduğu gibi görebilir. Bir kez olsun hakikati gördüğünde o da sana bakar!

3. Çift yarık deneyi ve gözlemci

Kuantum fiziğinde Thomas Young’ın “Çift Yarık Deneyi”nde; basitçe anlatmak gerekirse, elektronlar heryerdedir, fakat onu gözlemleyecek bir gözlemci koyduğunda elektron keşfedilme ateşiyle yanıp tutuşur ve gözlemcinin ilgisine; dikkatinin kalitesine göre hareket eder; bu hareket sevgidir, yaratmaktır.

Yani bu evrenin yaratıcı gücü sensin!

4. Derinlik üzerine küçük bir fıkra

Bir gün aydınlanmak isteyen mürit, ustasının yanına gitmiş; kapıyı çalmadan toplu meditasyon sırasında bağırmış: “Benim hayatımla senin hayatın arasında ne fark var; ne seni farklı yapan?!”

Usta sakince cevap vermiş: “Dondurma yemek, insanların yüzlerinden yayılan ışığa bakmak, gülümsemek ve kuşların cıvıltısını dinlemek.”

Bu basit fıkra, aslında derinliği muazzam bir şekilde özetliyor; öğrenci daha büyük şeyler bekliyordu, fakat ustanın yanıtı çok sade sıradan ve açıktı. Basit ama derindi…

Hayat derinliktir; derinliği kelimelerle anlatmak mümkün değil, bu yüzden kelimelerle anlatılabilecek bir hayat yaşamayın!

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR