İçinizdeki Işığı Keşfetmek İçin Uygulamanız Gereken Basit Bir Reçete

Karanlık ışığı göremez, ışığı görmesi için ışıktan bir parça taşıması gerekir. Işıktan bir parça koparmalı ve onu merkezlerin merkezine yerleştirmeliyiz.

Madde ve enerji

Madde ve enerji, sadece zihnimiz sayesinde var olur. Bu yüzden kendi zihnimizi bildiğimizde, madde ve enerjinin birbiriyle olan ilişkisini de anlayabiliriz. Dünyayı değiştirmeyin; zihninizi bilin. Böylece maddeyi kontrol edebilecek güce erişeceksiniz.

İçimizdeki gezegenler

Gezegenlerin hareketleri dışımızda değil içimizdedir; içimizdeki gezegenler ne zaman uyumsuz olsa ve tesirleri birbiriyle uyuşmasa, biz sıkkın veya dengesiz hissederiz. İçimizdeki gezegenleri ancak kendimizi severek, kendimiz olarak ve hatalarımızı onararak dengeleyebiliriz.

Gerçekten de “Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır” ezoterik bir yasadır ve durmaksızın işler. Bilim adamı, şair, alim, dansçı ve hiç olan Mevlana’nın da dediği gibi, “İnsan suret bakımından mikrokozmos; mana bakımından makrokozmostur.”

Yıldızlara yaklaşmak

Sadece kendiniz olduğunuz zaman yıldızlara yaklaşırsınız; tamamen kendiniz, öz olduğunuz zaman… Sizden kilometrelerce uzak bir yıldız sizle aynı duyguları paylaşır. Onun neşesini, yaşam doluluğunu kalbinizde barındırırsınız…

En basit reçete!

En sağlıklı reçete birbirimize gülümsemektir; gülümsemenin içinde sevgi ve güven vardır. Hepimiz sevilmek istiyoruz, o sonsuz duyguyu deneyimlemek istiyoruz… Sevgiyle gülümsemek varlığımızdan gelir; zihnimiz gülümseyemez, sadece kalbimiz onun ne harika bir lezzeti olduğunu bilir…

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR