Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli: Daha Uzun Ve İnce Gözükmenizi Sağlayacak 7 Basit İpucu

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Minyon biri olmanın belli avantajları vardır. Mesela yaşınız kaç olursa olsun; mutlaka daha genç görünürsünüz. Ancak ne yazık ki, kısa boylu kadınlar için, bu durumun bazı dezavantajları da vardır: Başarısız bir kombin, sizi kolaylıkla daha kısa gösterebilir ve zariflikten mahrum edebilir. Bu yüzden özellikle minyon biriyseniz; giysilerinizi ve aksesuarlarınızı daha dikkatli seçmeniz gerekiyor.

İşte “Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?” sorusuna cevap olabilecek; sizi daha uzun ve ince gösterecek bazı basit ipuçları.

Üstler ve etekler

Çarpıcı bir görüntü yakalamak için, giysilerinizdeki doğru oranları korumalısınız. Bu yüzden seçtiğiniz kıyafetler çok önemli. Üstünüze giyeceğiniz bol ve uzun bir parça, bacak boyunuzu daha kısa gösterirken; gövdenizi de daha hantal ve uzun gösterebilir. Bunun yerine; aynı tişörtü, eteğinizin içine sıkıştırırsanız; bu, belinizi vurgular ve bacaklarınızı daha uzun gösterir. Bir diğer seçenek ise, eteğinizin üstüne kısa bir üst giymektir.

Kemerler ve ayakkabılar

Bilekten bağlı ya da tokalı sandaletler giymeyi seviyorsanız, ayakkabınızın kayışının cildinizin rengine yakın olduğundan emin olun. Çünkü ayakkabı konusunda, zıt renkler, bacaklarınızın daha kısa gözükmesine neden olabilir. Geniş bantlı ya da kayışlı ayakkabılardan da kaçınmalısınız. Ayrıca soldaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, gövdeki yatay bir şekilde ikiye ayıran kemer, gövdenin bariz bir şekilde daha geniş gözükmesine neden olur. Oysa kemersiz bir elbise ve daha açık renkteki bir ayakkabı, sizi fark edilir ölçüde daha uzun ve ince gösterir.

Ceket ve blazer’lar

Minyon tipli kadınlar, uzun ceket, takım elbise veya blazer giymemelidir. Çünkü tüm bunlar, bacakları görsel olarak daha kısa gösterir. Bunun yerine, daha az hacimli, kısa, bel hizasında ya da biraz altında biten ceket ve blazer’lar giymeniz önerilir.

Ayrıca çanta seçimi konusunda da dikkatli olmalısınız. Minyon tipli kadınlar için en iyi seçenek, genişliği 10-11 inç’i aşmayan küçük çantalar olacaktır. Çünkü uzun yıllardır moda olan büyük alışveriş çantaları, hantal bir görüntüye neden olabilir. Eğer sırt çantası kullanacaksanız; mutlaka bunu da küçük ve düzgün geometrik şekillere sahip olanlar arasından seçmelisiniz.

Hırkalar

Uzun hırkalar, yüksek topuklu ayakkabılara gerek kalmadan, boyunuza birkaç santim “eklemek” için harika bir seçenektir. Böyle bir giyim tarzı, boyunuzu gözle görülür derecede uzun gösterir. Ancak elbette hırkanız çok büyük olmamalı ya da büyük cepler gibi iri detaylara sahip olmamalıdır.

Elbiseler

Volumlu elbiseler, en güzel, uzun boylu kadınlarda görünür. Minyon tipli kadınlar tarafından giyildiğinde ise, bu tür öğeler kişinin olduğu gibi görünmesinden ziyade; “pres”lenmiş gibi görünmesine, silüeti ve özellikle bacaklarının daha kısa görünmesine neden olur. Oysa, sağdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, vücuda oturan elbiseler, minyon tipli kadınların vücudunu daha orantılı ve daha uzun gösterir.

Renkli ve tek renkten oluşan kombinler

Renkli bir üst ve koyu renkli bir alt; vücudunuzu yarıya bölerek boyunuzun kısalığını vurgular. Buna kıyasla, siyah beyaz ve boyuna çizgili giysiler, silüetinizi belirgin bir şekilde uzatır. Ayrıca alt ve üst giysinizin renklerinin birbirine yakın olması, sağdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlar. Dikkat ederseniz; soldaki fotoğrafta yer alan üst, diğerine göre daha bol ve büyük görünüyor.

Kot pantolon ve üstler

Kısa üstler, minyon tipli kadınlar için mükemmeldir. Böyle üstleri, yüksek bel bir kot ile kombinlemek de, bacakları önemli ölçüde uzun göstermeye yardımcı olur. Bir diğer seçenek, kısa bir üst ve yüksel bel bir etek giymektir. İnanmazsanız deneyin; sonuçlar sizi hem memnun edecek hem de gerçekten şaşırtacak!

Kısa Boylu Kadınlar Gece Elbiselerinde Hangi Noktalara Dikkat Etmeli?

Minyon veya kısa boylu kadınlar için kurtarıcı parçalar kesinlikle mini abiyelerdir. Bununla birlikte en kolay ve en risksiz tercihlerden biri olarak tercih edilebilir. Burada tek dikkat edilmesi gereken nokta, tercih edilen mini elbisenin vücudu sarmasıdır. Özellikle volan detaylı olan mini elbiseler, boyunuzu daha kısa gösterecektir. Uzun abiye elbise modelleri değerlendirilmek istendiği zaman yine vücudu saran modellere değinilmelidir. Hatta mutlaka yırtmaç detayının bulunması şiddetle önerilir.

Kısa boylu kadınlar için elbise tercih ederken vatka kullanılabilir. Vatka boyu her zaman uzun gösterecektir. Kuyruk detayı olan elbiselerde ise kuyruk detayının kısa tutulması önerilir. Bunun yerine kısa gece elbisesine eklenen bir kuyruk, daha iyi bir tercih olacaktır. Kısa boylu kadınların tercih edeceği gece elbiselerinin modeli oldukça önemlidir. Aksi takdirde boyu olduğundan daha kısa ve kilolu gösterebilir.

Kısa Boylu Kadınlar Hangi Renk Giyinmeli?

Vücut görünümünüzü uzun hale getirmek için daha düz renkler tercih etmelisiniz. Çünkü koyu renkler daha zayıf ve küçük gösterir. Tabi bu aşamada boyunuz kadar vücut ölçüleriniz de oldukça önemlidir. Düz ve uyumlu renkler her zaman daha uzun gösterir. Bunun dışında desen kullanmak isterseniz, daha küçük desenleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde yatay desenlerden kaçınarak dikey desenlere yönelebilirsiniz. Enine çizgiler her zaman geniş bir görünüm oluşturur. Tulum, pantolon, trençkot veya ceketlerde her zaman dikine çizgiler bulundurmasına dikkat edin.

Boyunuza Göre Aksesuar Tercih Edin

Ufak tefekseniz veya kısa boyluysanız kocaman takılar üzerinizde iyi durmaz. Bunun yerine kilonuz ve boyunuzla orantılı aksesuarları tercih edebilirsiniz. Daha zarif, çok fazla dikkat çekmeyen seçimler yapmaya çalışın. Aksesuar konusuna değinmişken, saç modeliniz de boyunuzun görüntüsünü etkiler. Örnek olarak saçınızı yukarıdan toplarsanız veya yukarıdan topuz yaparsanız her zaman daha uzun görünürsünüz. Bu konuyu da dip not olarak eklemiş olalım.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Ayakkabılar Tercih Etmelidir?

En bilinen ve en basit taktiklerden birisi, her zaman yüksek ayakkabılar tercih etmektir. Rahatınızı bozmayacak şekilde topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Dolgu topuk spor ayakkabılar, hafif topuklu terlikler ve daha birçok güzel model kombinleriniz için bekliyor. Özel günlerinizde ise stiletto gibi ayakkabıların zarafetinden destek alabilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar için mükemmel giyim önerileri paylaştık. Bu noktalara dikkat ederek daha uzun bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabii en güzeli kendinize uygun bir giyim tarzı keşfetmektir. Bu aşamada kısa ve uzun fark etmeden herkesin güzel olduğunu ve kilo, boydan bağımsız şekilde her bedenin özel ve değerli olduğunu hatırlatalım.

Yararlanılan Kaynak

Eğer daha kalıcı çözümler istiyorsanız, boy uzatma egzersizleri ve boy uzatma yollarına yer verdiğimiz bu yazımızı mutlaka okuyun: Boy Uzatma Yolları

İlginizi Çekebilir:

Evde Uygulayabileceğiniz 6 Etkili Kol Sarkması Egzersizi

İLGİLİ YAZILAR

5 YORUMLAR

  1. Ya şu an bu sayfayı bulduğum için o kadar mutluyum ki. Hayatımı kurtardınız. Giyinmekten haberim yokmuş meğer. Boşuna boyum kısa diye üzülüyormuşum. Tamamen bakış açım değişti şu an çok teşekkür ederim ❤️

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR