Kulaklarımızın Sağlığımız Hakkında İpucu Verdiği 9 Şaşırtıcı Durum

Vücudumuzdaki belirli noktalarla yine vücudumuzda bulunan diğer noktaların nörolojik bir ilişkisi var. Kulaklarımızın gözlemlenmesi mevcut sağlık koşullarımızı öğrenmemize ve hatta gelecekteki sağlık sorunlarımızı öngörmemize yardımcı olabiliyor. Bright Side‘da denk geldiğimiz bu içerik kulaklarımızın kendimiz ve sağlık durumumuz hakkında neler öğrenebileceğimizi söylüyor.

Kulaklarımız bize ne anlatıyor?

Kulaklar kendimizi tanımlamada gerçekten önemli bir kaynak. Doğduğumuzda kulak oluşumumuz tümüyle tamamlanmıştır. Ve yaşamımız boyunca biraz büyürler. Daha sonra biz büyüdükçe farklılık göstermezler. Bu kulaklarımızı parmak izleri gibi kendimizi tanımlamak için mükemmel bir yol yapar.

Kulaklarımızdan resesif veya baskın gen olduğumuzu anlayabiliriz.

Bir araştırmaya göre bağlı kulak memeleri (başınızın yan tarafına doğru bağlı olanlar) resesif olarak kabul ediliyor. Serbest kulak memeleri ise (sarkan kulak memesi) baskın yani egemen olarak kabul ediliyor.

Çapraz kulak memesi kırışıklığınız varsa:

Yukarıdaki çizimdeki gibi çapraz kulak memesi kırışıklığınız varsa, muhtemelen koroner arter hastalığı geçirmişsiniz demek oluyor.

Koroner arter hastalığı: Koroner arterlerin genellikle ateroskleroz (damar sertliği) nedeniyle daralması veya tıkanmasıdır. Ateroskleroz (diğer adıyla arterlerin (atardamarların) «sertleşmesi» veya «tıkanması»), arterlerin iç duvarlarında kolesterol ve yağ birikintilerinin (plak) meydana gelmesidir. Kaynak: Cleveland Clinic

Kulaklarınız çok soluksa:

Kulaklarınız çok soluksa, vücudunuzun vitamin ve kalsiyum seviyesinin düşük olduğu anlamına gelebiliyor.

Kulaklarınız kırmızıysa:

Kulaklarınız kırmızıysa bu durum böbrek sorunlarınızı olduğunu gösterebiliyor.

Kulaklarınız derin kırmızı renkte ve kıkırdağınız iltihaplanıyorsa:

Kulaklarınız derin kırmızı renkte ise, hafıza kaybı, sürekli baş ağrıları veya beyin problemlerinin bir göstergesi olabilir.

Kulak kıkırdağının iltihaplanması, nükseden polikondrit adı verilen hastalığın spesifik bir semptomudur.

Kulak refleksolojisi:

Kulak refleksolojisi, stres ve ağrılardan kurtulmak için el veya ayak refleksolojisi kadar etkilidir. Kulağımızda çeşitli organlarda ve kas iskelet sistemi ile bağlantılı 200’den fazla akupunktur noktası vardır. Bu noktalara baskı uygulayarak, fiziksel ve duygusal olmak üzere çeşitli sağlık problemlerini çözebilirsiniz. Çoğu kulak şekli, vücut ve organ sistemlerinini ve doğmamış bir çocuğu betimler.

Kulak refleksoloji haritası:

Kulak refleksoloji haritasında birçok uyarılma noktası vardır. Baş ağrısı gibi basit problemleri çözmek için masaj yapmayı öğrenebilirsiniz. Büyük sağlık sorunları için tabii ki deneyimli bir refleksoloji uzmanına veya bir doktora danışmak en iyisidir.

Kulak refleksoloji noktaları nerelerdir?

Bu noktalar masaj yaparak ağrılardan kurtulabilirsiniz:

1. Sırt ve omuzları
2. Organlar
3. Eklemler
4. Burun sorunları ve boğazları
5. Sindirim sistemi
6. Baş ve kalp

İlgili Yazı: Kulak Nasıl Temizlenir?

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR