Ana Sayfa Yaşam Ayağındaki Lastik Terliklerle Katıldığı Yarışı 500 Kişiyi Mağlup Ederek Kazanan Kadın

Ayağındaki Lastik Terliklerle Katıldığı Yarışı 500 Kişiyi Mağlup Ederek Kazanan Kadın

0

Bir şeyleri kazanmak veya elde etmek için, her zaman muhteşem koşullara gerek yoktur. Çünkü bazı insanların kazanmak için ihtiyaç duyduğu tek şey “inanmak”tır. İşte şimdi hikayesinden bahsedeceğimiz 22 yaşındaki kadın da, bu sözün canlı bir kanıtı!

Meksika’nın Tarahumara topluluğunun bir yerlisi olan 22 yaşındaki genç kadın, 50 kilometrelik ultramaratonu, ayağındaki lastik sandaletlerle kazandı.

Maria Lorena Ramirez, Meksika- Puebla’da gerçekleştiren “Ultra Trail Cerro Rojo” isimli yarışta, 12 ülkeden 500 koşucuyu mağlup ederek 1. oldu.

Maria, engelli arazide gerçekleştirilen bu zorlu yarışı, tam 7 saat 3 dakikada tamamlayarak birinciliği elde etti.

Yarış sırasında Maria’nın üzerinde herhangi bir maraton ekipmanı yoktu; her zaman giydiği bir etek ve tişört ile, geri dönüştürülmüş lastik kauçuktan yapılmış sandaletleri vardı.

Onun yarışırken yanında bulundurduğu sadece iki şey vardı: Bir su şişesi ve bir el feneri.

O aslında bir sığır çobanı. Ve spor geçmişi de, sadece her gün hayvanlarının peşinde yürüdüğü 10-15 km’lik yürüyüşlerden ibaret!

Ancak Ramirez ailesi bu başarılara, bir hayli alışık. Çünkü Maria’nın dedesi, babası, kardeşleri de uzun yıllardır maratonlara katılan isimler.

Ama onun için bu başarı, ilk değil. Maria, geçen sene de, yine Meksika’da gerçekleştirilen 100 kilometrelik Cabballo Blanco ultramaratonunda ikinci olmuştu.

Bu yıl ise, katıldığı yarışta göstermiş olduğu başarıyla hem herkesin takdirini kazandı hem de birincilik madalyasıyla birlikte 6000 Peso paranın sahibi oldu. 👏

Kendisini tebrik ediyor ve ona, adını tüm dünyaya duyuracağı daha nice başarılar diliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz