Dudaklarınızda Eşsiz Bir Görüntü Yakalamanızı Sağlayacak 19 Ruj Tüyosu

Biz kadınların en sevdiği makyaj malzemesi hiç şüphesiz rujdur. Çünkü ruj öyle bir malzeme ki, çoğu zaman sadece onu uyguladığımızda bile, bize son derece güzel bir görüntü yakalama fırsatı sunuyor.

Birçoğumuz için ruj vazgeçilmez bir makyaj malzemesi evet; ama acaba rujumuzu ne kadar düzgün uygulayabiliyoruz? İşte hem bu sorunun cevabını verecek hem de dudaklarınızla harikalar yaratmanızı sağlayacak 19 ruj tüyosu.

1. Ruj sürdüğünüzde daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için…

Temiz, tek kullanımlık bir maskara fırçasıyla kuru haldeki dudaklarınızı, ölü derilerden arındırın. Dudak bölgesini tahrip etmemek için, bu işlemden sonra mutlaka dudaklarınızı bir nemlendirici ile yumuşatın. Biraz bekledikten sonra ise, pürüzsüz haldeki dudaklarınıza rahatlıkla rujunuzu uygulayabilirsiniz.

2. Dişlerinizde ruj lekesi bırakmamak için…

Rujunuzu sürdükten sonra, işaret parmağınızı dudaklarınızın arasına alıp hafifçe çekin. Dudaklarınızda birikmiş fazla ruj, parmağınızla birlikte çıkacak, böylece rujunuz dişlerinize de bulaşmayacaktır.

3. Son derece doğal görünen pembe yanaklar için…

Sevdiğiniz pembe bir ruju, yanaklarınızda da allık olarak kullanabilirsiniz. Rujunuzdan bir miktar elmacık kemiği çevresine sürün ve tıpkı bir nemlendirici uygular gibi, parmağınızla yaydığınızdan emin olun.

4. Rengini çok sevdiğiniz kırılmış allığınızı hayata döndürmek için…

Kırılmış allığınızı çöpe atmak yerine, bir ruja dönüştürebilirsiniz. Kırık parçaları küçük bir kapta saklayın. Kullanacağınız zaman bir kaşığın üzerine çıkartın, biraz nemlendirici krem ilave edin ve karıştırın. Rujunuz hazır; bir fırça ile dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

5. Dudaklarınızda saydam olmayan bir görüntü elde etmek için…

Rujunuzu sürdükten sonra, üzerine bir dudak fırçası ile bir miktar kapatıcı uygulayın. Daha mat bir görüntü elde ettiğinizi göreceksiniz.

6. Daha dolgun bir görüntü elde etmek için…

Rujunuzu kabarık bir göz fırçası ile dudaklarınıza uygularsanız; daha dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz.

7. Rujunuzun kalıcı olmasını sağlamak için…

Rujunuzu sürdükten sonra, dudağınızın üzerine tek kat bir peçete koyun. Ve peçetenin üzerinden hafifçe pudra uygulayın. Peçeteden dudağınıza geçecek pudra tozları, rujunuzun rengini sabitleyecek ve daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

8. Rujunuzun tüm gün dudaklarınızda kalmasını sağlamanın diğer yolu…

Dudaklarınızdaki fazla miktarda yağı bir peçete yardımıyla alın. Bunu yaptıktan sonra rujunuz dudağınızda uzun süre kalacak ve gün boyu uçmayacaktır.

9. Rujunuzun gerçek rengini dudaklarınızda görebilmek için…

Dudaklarınızın kendi rengi çok pembe veya kırmızı tonlardaysa, sürdüğünüz ruj gerçek rengini vermeyecektir. Bu yüzden ruj uygulamadan önce dudak renginizdeki pembeliği ya da kırmızılığı örtün. Sabit rengi elde ettikten sonra rujunuzu uygulayın.

10. Daha kalın dudaklar için…

Önce dudak rengini bir kapatıcı yardımı ile örtün. Daha sonra dudak çizgisinin biraz dışına çıkan bir dudak kalemi ile, dudaklarınızı yeniden şekillendirin. Bu işlemden sonra uygulanan ruj, dudaklarınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

11. Nude tonlardaki rujunuz ile hiç yokmuş gibi doğal bir görüntü elde etmek için…

Doğal renklerdeki bu rujları çok beğeniyor ancak bir türlü sizin için doğru rengi bulamıyor olabilirsiniz. Bunun için önce cilt alt tonunuzun rengini bilmeniz gerekiyor. Eğer cilt al tonunuz soğuk ise pembe tonları; sıcak ise turuncu tonları, nötr ise her iki tona yakın rujlar tercih edebilirsiniz.

12. Dudaklarınız için en doğru kırmızı ruju bulmak için…

Eğer cilt alt tonunuz soğuk ise mavi alt tonunda bir kırmızı ruj, sıcak ise sarı alt tonunda bir kırmızı ruj size çok yakışacaktır. Nötr ise zaten her tonu tercih edebilirsiniz.

13. Dudaklarınızın etrafına hiç taşırmadan ruj sürebilmek için…

Üst dudağınızın ortasına dudak kalime ile bir “X” çizin. Sonra o hizayı taşırmadan kalem ile doldurun. Üzerine rujunuzu uyguladığınızda, ne kadar muhteşem bir görüntü elde ettiğinizi göreceksiniz.

14. Rujunuzu daha fazla ön plana çıkarmak için…

Dudak çevresine biraz kapatıcı uygulayın. Bu şekilde rujunuzun daha fazla ön plana çıktığını göreceksiniz.

15. Makyaj çantanıza daha fazla ruj sığdırabilmek için…

Rujlarınızı ucundan bir parça keserek, bölmeli küçük kutulara koyabilir; çantanıza 8 adet ruj sığdırmaya çalışmak ya da bazılarından vazgeçmek yerine; hepsini yanınızda taşıyabilirsiniz.

16. Kırılan rujunuzu hayata döndürmek için…

En sevdiğiniz rujunuz kırıldı diye üzülmeyin. Kırılan parçayı bir çakmak yardımıyla azıcık yumuşatıp eski haline döndürebilirsiniz.

17. Rujlarınızı sıcak havalardan koruyabilmek için…

Sıcak havanın etkisiyle eriyen rujlarınızı akşamları buzdolabında saklayın.

18. Ruj lekesini çıkarmak için…

Lekenin üzerine saç spreyi sıkın (Saç spreyinin kuru olmamasından emin olun). Biraz bekletip yıkadıktan sonra, lekenin çıktığını göreceksiniz.

19. Daha yumuşak bir görüntü için…

Dudak kalemi, muhteşem bir ruj uygulamasının olmazsa olmazı. Ancak rujumuzun altından gözükmesi, çoğu zaman pek de hoşumuza gitmiyor. Bu yüzden dudak kalemini sürdükten sonra parmağınızın ucuyla hafif dağıtmanız, rujunuzu sürdükten sonra da daha yumuşak bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Yararlanılan Kaynak: HarpersBazaar

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR