Sahip Oldukları Fiziksel Özelliklerle Moda Dünyasının Ezberini Bozan 13 Başarılı Model

Model insanlara veya olmak isteyenlere model olmak için ne gibi özelliklere sahip olunması gerektiğini sorun. Muhtemelen hoş bir yüz, 40 kg. ağırlık veya uzun bir boyun gerekeceğini söyleyecekler. Fakat artık, bunların hepsi geçmişte kaldı! İşte klişeleri yıkan, moda dünyasındaki kuralları bozan o modeller.

Winnie Harlow

Winnie Harlow vitiligo adı verilen bir cilt hastalığına sahipti. Çocukluğunda sürekli olarak zorbalığa maruz kaldı. Diğer çocuklar ona “zebra”, “inek” gibi hakaretlerde bulundular. Ancak genç kadının bu görünümünün moda dünyasının ilgisini çekeceğini kim bilebilirdi?

Kendisi America’s Next Top Model’e katıldıktan sonra kliplerde, podyumlarda ve moda dergilerinin kapaklarında boy göstermeye başladı.

Allison Harvard

Kocaman gözleriyle moda dünyasında ezber bozan modellerden bir tanesi de Allison Harvard. Büyük gözleri ve yaptığı makyajlarla, daha öğrenciyken sosyal ağlarda dikkat çekti. Okul bittikten sonra ise model oldu.

Diandra Forrest

Diandra ABD’de yaşayan bir Afrikalı. O Bronx’ta yoksul bir ailede büyüdü. Çocukluğunda akranları Diandra’yı sık sık zorbalığa maruz bıraktılar. Ünlü fotoğrafçı Shameer Khan onu sokakta yürürken fark ettikten sonra her şey değişti.

Jillian Mercado

Jillian kas distrofisi nedeniyle 17 yıldır tekerlekli sandalye kullanıyor. Modaya her zaman ilgi duydu ve moda üzerine blog yazmaya başladı. Ve anında popüler oldu. Moda dünyasına ön sıralardan girdi ve fotoğraf çekimlerinin aranan yüzü oldu.

Tess Holliday

Tess Holliday çocukluktan beri model olmayı hayal ediyordu. Ama 165 cm boyu ve kilolarını görenler onun model olmak için bir şansı olmadığını söylüyordu. Şimdi ise model olarak çalışıyor. Hatta Vogue’un kapağında kendisini görebilirsiniz.

Brunette Moffy

Brunette Moffy’nin kariyeri neredeyse yanlışlıkla başladı. Arkadaşı, erkek arkadaşı moda fotoğrafçısı Tyler Lebon’a, POP dergisi için Moffy’nin birkaç fotoğrafını çekmesini istedi. Fotoğraflar çok iyi olunca da kapaklarda yer almaya başladı.

Lara Bawar ve Mara Bawar

Lara ve Mara Bawar kardeşler sahip oldukları çarpıcı güzellik ile moda dünyasında şok etkisi yaratıyorlar. Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yaşayan 11 yaşında kardeşler pigment eksikliği nedeniyle albinizm hastalığına sahipler. Ve bu durumla oldukça barışıklar. İkizler şimdiden Nike, Insanis ve Bazaar Kids gibi markalarla anlaşmalar imzaladı ve çalıştı.

İlgili Yazı: Benzersiz Güzellikleriyle Moda Endüstrisinde Fırtınalar Estiren Brezilyalı Albino İkizler

Amazon Eve

Amazon Eve’nin boyu 2.03. Bu da onu haklı olarak dünyanın en uzun modeli yapıyor. Modellik kariyerine başlamadan önce Eve aktif olarak spor yaptı ve antrenör olarak çalıştı. Popülerliği Avustralya Hayvanat Bahçesi’nin haftalık dergisi ve televizyon dizisi olan American Horror Story ile başladı.

Rain Dove

Eğer moda dünyasını takip ediyorsanız Rain Dove ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Çıktığı her defilede ilgi odağı ve çok ünlü. Onu görenler kadın mı yoksa erkek mi olduğuna karar veremiyor. Çünkü o androjen bir model. O bu durumdan oldukça hoşnut ve umursamıyor. Hem erkek giyim hem de kadın giyim modası için çok tercih edilen bir model.

İlgili Yazı: Görenlerin Kadın Mı Erkek Mi Olduğuna Asla Karar Veremediği Cinsiyetsiz Model Rain Dove

Daphne Selfe

Tüm modellerin erken emekli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Daphne Selfe ile tanışın. Bu güzel kadın Vogue, Harper’s Bazaar ve Vanity Fair için 20 yaşında çekim yapmaya başladı. Şimdi ise 88 yaşında. Ve popülaritesini hala kaybetmiyor. Fotoğraf çekimlerine katılıyor, podyumlarda boy gösteriyor.

Shaun Ross

Shaun tıpkı Diandra gibi bir albinizm hastası. Ekstra olarak alışılmadık bir burnu var. O da diğerleri gibi küçük yaşında hakaretlere ve zorbalığa maruz kaldı. Fakat Shaun asla vazgeçmedi. Aktif olarak dans ediyor ve 16 yaşından beri modellik yapıyor.

Viktoria Modesta

Viktoria’nın doğum esnasında tıbbi ihmal nedeniyle sol bacağı hasara uğruyor. Hasar sonrasında ampute (kesme) işlemine karar verilerek 15 başarısız ameliyat geçiriyor. Şimdi Modesta popüler ve başarılı bir sanatçı olmasının yanı sıra, standart olmayan bir model. Koleksiyonunda 8’den fazla protezi var. Bunların her biri ona eşsiz bir tarz sunuyor.

Melanie Gaydos

Melanie nadir bir genetik hastalık ile doğdu. Bu hastalığın adı ektoderm displazi. Bu hastalık kemik ve kıkırdak dokusunun gelişimini engelliyor. Bu onun zamanımızın en olağanüstü modellerinden biri haline gelmesini sağlıyor.

İlgili Yazı: Sahip Olduğu Genetik Bozuklukla Moda Dünyasının Ezberini Bozan 28 Yaşındaki Model

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR