Sıra Dışı Görüntüleriyle Kendilerini Benzersiz Kılan 12 Cesur İnsan

Bazı insanlar toplumdaki her türlü tepkiyi tetikleyebilecek görüntüleriyle deney yapmaktan korkmazlar; yani nasıl görünmek istiyorlarsa öyle görünürler. Bazıları onların bu görüntüsünü “delilik” olarak yorumlar; bazılarıysa onlara cesaretlerinden dolayı hayran kalır…

Listemizde görüntüleri nedeniyle sıra dışı olarak yorumlanabilecek 12 cesur insan bulunuyor. Görüntülerinin garip göründüğü bir gerçek, ama böyle mutlu hissediyorlarsa bundan kime ne, değil mi?

İşte sıra dışı görüntülere sahip 12 benzersiz insan!

1. Monami Frost

Vücudunun tamamı dövmelerle kaplı olan Monami Frost, Letonya’da tanınmış bir model ve vlogger. İlk dövmesini sadece 14 yaşındayken yaptıran Monami’nin, o zamandan beri dövmeler hayatının en önemli parçası.

2. Andrey Bartenev

Bir Rus sanatçı, moda tasarımcısı ve performans yaratıcısı Andrey Bartenev’in eserleri defalarca müzelerde sergilendi. Andrey, genelde olağanüstü kıyafetler giymeyi tercih ediyor. Çünkü o hayal gücüne göre giyinip hayal gücüyle yaşadığını söylüyor. Sanatçının görünüşü insanlar tarafından dostça bir merak uyandırsa da, kendisine gelen olumsuz tepkiler de mevcut.

3. Beth Ditto

Beth Ditto, dünyayı sarsan ünlü müzik grubu Gossip’in vokalisti. O, kendisinin “şişman” olduğunu söylüyor ve dış görünüşünü olduğu gibi kabul ediyor. Beth, ayrıca cesur ve açık kıyafetler giymek için zayıf olmak gerekmediğini düşünüyor. Ve giydiği giysilerle de birçok ünlü tasarımcı tarafından örnek gösteriliyor.

4. Baddie Winkle

İnanması zor olsa da Baddie Winkle, 89 yaşında. Baddie, parlak giysiler giyecek kadar cesur bir kadın. Şu anda ünlü markalar onunla çalışmak için can atıyorlar. Ve bütün bunlar, Baddie’nin torununun ona bir Instagram hesabı açma isteği ile başladı.

5. Luis Padron

Arjantinli genç Luis Padron, bir elf gibi görünmek için, plastik cerrahiye binlerce dolar harcadı. Luis, çocukluğundan beri fantezi dünyasına takıntılıydı, bu yüzden de efsanevi bir varlık olarak yaşamak ve kısa ömürlü olmak istiyor. İnternet kullanıcıları ise Luis’in zihinsel bir rahatsızlığı olup olmadığını merak ediyor.

6. Elayne Angel

Piercing’li ve dövmeli birini gördüğümüzde, genelde onun tüm bunlardan belli bir yaştan sonra vazgeçeceğini düşünürüz. Ama Elayne Angel 57 yaşında ve hiç de bunlardan vazgeçmek niyetinde değil. Çünkü o hala saçlarını kazıtıyor ve vücudunu dövmelerle süslemeye devam ediyor.

Elayne ayrıca dünyadaki en ünlü piercing ustalarından biri ve halen bu işi yapıyor. Hatta piercing hakkında birkaç kitap yayınlamışlığı bile var. Ve kendisinin 20 yıl sonra da aynen bu şekilde görüneceğini söylüyor.

7. Melynda Moon

Kanadalı genç kadın Melynda Moon da tıpkı Luis Padron gibi, bir elf gibi görünmek istiyor. Hatta bunun için estetik ameliyat geçirip bu sivri kulaklara sahip oldu. Melynda ayrıca görüntüsü nedeniyle çocukların ona taptığını ve çok iyi davrandıklarını söylüyor. Çünkü onlar yaramazlık yaptıklarında elflerin onu Santa’ya söyleyebileceklerini biliyorlar. 🙂

8. Daryl Belmares

Darly Belmares, dünyadaki en büyük kulaklara sahip olmak istedi ve gerçekten de bunu yaptı. Kulak memesi bu hale getirilmek için birkaç yıl boyunca kademeli olarak gerildi. Ve şu anda Darly, kulaklarını kafasının etrafına sarabiliyor. Bunu yapmasının nedenini ise sadece “eğlenmek” olarak açıklıyor.

9. Grace Neutral

Grace, artık vücudunda yaptığı değişikliklerle tanınıyor ve sanıyoruz bu değişikliklerin en ilginci mavi gözbebekleri. Bu görüntü, konjunktivanın altına boya katılmasıyla elde ediliyor. Grace’e neden bunu yaptığı sorulduğunda ise o, görünümünü keşfettiğini söylüyor.

10. Iris Apfel

Iris, herhangi bir yaş aralığına girmeyi kabul etmeyen 96 yaşındaki Amerikalı bir tasarımcı. Onun gerçekten kendine özel bir stili var ve 70 yıldır da tuhaf bir imaja sahip. O ayrıca kendisini “dünyadaki en yaşlı genç” olarak nitelendiriyor ve birisi onu beğenmediğinde sorunun karşısındakinde olduğunu söylüyor. Bizce gerçekten de çok haklı!

11. Angelica Kenova

Rus model Angelica Kenova, gerçek bir Barbie bebek gibi görünüyor. O aynı zamanda dışarıdaki randevularına gitmesine izin vermeyen bir anne baba ile birlikte yaşıyor. Vücudunu korumak için sıkı bir diyet ve egzersiz programı takip eden Angelina, bunun için günde 2-3 saatini ayırarak haftada 5 gün çalışıyor. Ve özellikle belirtmek gerekiyor ki, o, bu görüntüye sahip olmak için hiçbir estetik ameliyat geçirmemiş!

12. The Enigma

Enigma, bedenini bir sanat nesnesine dönüştürmüş bir kılıç yutma göstericisi. Genç adamın yüzü de dahil olmak üzere vücudunun her yerinde dev desenli bir dövme bulunuyor. Görünüşe bakılırsa, o, toplumsal bir çizgiyi aşmış durumda. Ama yine de onun yaşamı, onun bedeni ve bu yaptığı şey kamuoyuna hiçbir şekilde zarar vermiyor.

Kim bilir, belki de listemizdeki bu “garip” şeyler, sadece yarım yüzyılın sonunda insanlara artık “garip” gelmeyecek. Sonuçta 80 yıl önce, sokakta görülen pantolon giymiş bir kadın da öfkeye neden oluyordu!

Peki, siz insanların görüntülerinde istedikleri değişiklikleri yapma hakkıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum olarak bırakmayı ve listemizi paylaşmayı unutmayın!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR