Ana Sayfa Moda Skinny Jean Ne Demek? Skinny ve Slim Fit Farkı Nedir?

Skinny Jean Ne Demek? Skinny ve Slim Fit Farkı Nedir?

0
Skinny Jean Ne Demek? Skinny ve Slim Fit Farkı Nedir?

Skinny jean bilindiği üzere giyim alanında kullanılan bir terimdir. Skinny, slim fit gibi ifadelerin hepsi kot pantolonlar için kullanılır. Peki skinny jean ne demek? Slim fit ne anlama geliyor? İkisi arasındaki farklar nelerdir? Hepsini sizler için açıklayacağız.

Skinny Jean Ne Demek?

Skinny jean, basitçe kot pantolon kalıbını ifade eder. Türkçe bir kelime değildir ancak modanın önemli parçaları arasında bulunan ve birçok çeşidiyle satılan giyim ürünleridir. Pantolon kesimine göre slim fit, skinny, straight (regular) ve loose olarak adlandırılır. Skinny ne demek? Baktığımızda bu terimin anlamı sıska demektir. Yani vücudu tam olarak saran ve dar kesimli pantolonlardır. Skinny jeanlar genellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Bu pantolonun paça kısımları ise oldukça dardır.

Skinny Jean Ne Demek

Süper Skinny Ne Demek?

Skinny ifadesi ince ve zayıf anlamına gelir. Moda dünyasında ise vücut hatlarını belirginleştiren ve vücudu sıkıca saran giysilere söylenir. Skinny giyim, vücuda tam oturur ve genellikle elastik kumaştan yapılır. Süper skinny ne demek? baktığımızda ise, normal skinny pantolona göre daha dar kalıba sahip kıyafetler olarak nitelendirilir. Kot pantolonlarda bu ifadeyi sıklıkla görmek mümkündür. Bu pantolonların kalıpları genel olarak aynı olsa da kumaş yapısı ve bel yüksekliği gibi konular farklılığa neden olabilir.

Skinny ve Slim Fit Ne Demek?

Skinny pantolon bilindiği üzere dar kesim pantolonlardır. Slim fit ise aslında aynı anlama gelir. Dar kesimli ancak skinny pantolona göre daha rahat bir giyim ürünüdür. Skinny pantolon, kesimine göre vücudu tam anlamıyla sarmaz. Slim fit pantolonun paça kısımları skinny pantolona göre dar değildir. Kalça kısmından paçaya doğru daralır.

Skinny Jean Ne Demek

Skinny ve Slim Fit Farkı Nedir?

Skinny jeanler çoğu zaman slim fit ile karıştırılmaktadır. Ancak bu iki pantolon birbirinden tamamen farklıdır. Pantolonların içerisinde en dar kesimli olanlar skinny kot pantolonlardır. Boru paçadan farklı şekilde ise sadece bacağın alt kısmında değil bacağım tamamını sarar.  Skinny ve slim fit farkı arasındaki en temel belirgin nokta, skinny kıyafetlerin slim fit pantolona göre vücudu daha sıkı şekilde sarabilmesidir. Diğer skinny ve slim fit farkları şu şekilde özetlenebilir:

  • Slim fit pantolonlar, uyluk ve diz bölümünden daha gevşek bir şekilde geçer. Bu sebeple kullanımı, skinny pantolonlara göre rahattır.
  • Yüksek topuklu giyecekler, slim fit dışında skinny parçaları tercih etmektedir.
  • Skinny jean, kişilerin vücudunu tamamen sarar ve vücut hatlarını belirginleştirir.
  • Slim fit dardır ve slim fit pantolona göre bacak hareketlerini kısıtlar.
  • Skinny jean, günlük hayatta daha fazla tercih edilir. Ancak slim fit pantolonlar birçok farklı parça ile kolayca kombinlenebilir.

Skinny Jean Hangi Vücut Tipine Uygun?

Skinny jean parçaları birbirinden şık tasarımlarla beraber kurtarıcı parçalar olabilir. Örnek olarak armut vücut yapısına sahip bir vücut için skinny, dar kesim bir pantolon modeli olarak kalça kısmını ortaya çıkarır. Üçgen vücutlarda skinny jean kullanabilir. Böylece üçgen vücudun hatları ile daha şık bir görünüm yakalamak mümkündür.

Skinny Jean Ne Demek

Genel olarak bu pantolonlar basensiz, düz ve fit vücutlar için şık bir seçim olabilir. Bu kalıp elbette diğer tüm vücut hatları için tercih edilebilir. Burada en önemli konu, tercih edilen kıyafet içerisinde nasıl hissettiğinizdir. Kendiniz için en uygun bedeni seçerek tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

Skinny Jean Ne Demek? Skinny ve Slim Fit Farkı Nedir? İçeriğimiz ilginizi çektiyse, 3 Basit Adımda Kot Pantolon Denemeden Nasıl Seçilir? İçeriğimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz