Gündelik Hayatta Yaptığımız Ve Şık Görünmemizi Engelleyen 10 Stil Hatası

Hepimiz günlük hayatta işe giderken ya da dışarı çıkarken giyimimize ve görüntümüze özen göstermeye çalışırız. Ama bazen ne kadar şık görünmek istersek isteyelim, yaptığımız ufak stil hataları, hayal ettiğimizden çok daha farklı bir şekilde görünmemize neden olur. Peki bu hatalara düşmemek için ne yapmak gerekir? Elbette, ne yapmamamız gerektiğini bilmek!

Eğer günlük hayatta kaçınmamız gereken stil hatalarını bilirsek; her zaman istediğimiz görüntüyü yakalayabiliriz. İşte şıklığımızı perdeleyen o hatalar!

1. Takım elbise ile düz ayakkabı

Düz ayakkabılar, ayak bileklerinizin daha kalın görünmesine neden olur ve bu da, bacaklarınızı geniş sütunlara benzetebilir. Özellikle de, zarif görünmesi gereken bir iş kıyafeti için, düz ayakkabılar hiç uygun değildir. Böyle durumda, tercihinizi stiletto’lardan veya en azından biraz topuklu ayakkabılardan yana deneyin.

2. Kot ile uzun üstler

Kotun üzerine uzun ve dar bir üst giymeniz, silüetinizi çok uzun gösterir. Böyle üstler, özellikle de şortla birlikte oldukça garip bir görüntü oluştururlar. Bu yüzden dar ve uzun üstlerinizi kotunuzun içine sokmanız, çok daha güzel görünecektir. Eğer bu sizin tarzınız değilse, daha bol üstler giymeyi deneyin.

3. Davetler için hacimli çanta tercih etmek

Hacimli çantalar, dünyanın her yerinde tercih edilen kullanışlı çantalardır. Onları rahat bir stille eşleştirebileceğiniz gibi, iş stiliyle de eşleştirebilirsiniz. Ancak bir restorana ya da bir kulübe gidecekseniz, daha küçük modeller seçmelisiniz. Bu gibi durumlarda, hantal bir çanta seçimi pek uygun değildir.

4. Kısa eteklerle bilekte botlar

Bilekteki botlar, nadiren eteklerle yakışırlar. Bu tip ayakkabılar, görsel olarak bacakların kısalmasına neden olur. Bu istenmeyen etki, kısa bir etekle daha da fazla bir hal alır. Bu yüzden kısa eteklerle klasik düz ayakkabılar veya uzun çizmeler giymek daha şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

5. Aynı anda birçok “bol” öge

Aynı kombindeki bol ögeler; bel, kalça ve göğüs gibi belirginleşmesi amaçlanan tüm kısımları gizler. Bol şeyler giymeyi seviyorsanız, bunu sadece bir bölgede kullanmayı tercih edin. Bu şekilde görünümünüz daha dengeli olacaktır.

6. Kısa şortlarla külotlu çoraplar

Şort, herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymayan yazlık bir giysi olarak düşünülür. Kalın, parıltılı veya diğer biçimlerdeki çoraplar, şortla giyildiğinde tuhaf bir görüntü oluşturur. Bu yüzden bunun yerine, şortları uygun mevsimlerde giymeyi tercih edin.

7. Tulip etekler

Bu etek tipi, düşük bel ise uygundur. Ancak yüksek belli tulip etekler, sadece düz durduğunuzda iyi görünürler. Hareket ederken, zayıf bir insan olsanız bile çıkıntılı bir karın yanılsaması oluştururlar. Bu yüzden bu tarz etekler yerine, daha klasik modelleri giymeyi deneyin.

8. Büyük ayakkabılar

Büyük ayakkabılar, genelde tatsız bir görüntü oluştururlar. Günün erken saatlerinde ayakkabı alışverişi yapmak daha doğrudur, çünkü ayaklarınız gün sonuna kadar yorulabilir ve şişebilir. Bu da ayak numaranızdan daha büyük bir ayakkabı almanıza neden olabilir.

Bu yazımız ilgini çekebilir: Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

9. Boğazlı kazaklar

Bu tür parçaları giyerken çok dikkatli olmalısınız, çünkü boynunuzun daha kısa görünmesine neden olabilirler. Bu yüzden açık boyunlu giysilerden kaçınan biriyseniz, boğazlı giyinmek yerine; bu görüntüyü bir fularla sağlamayı deneyin.

10. Düzgün oturmayan kotlar

Kotlar, genelde bollaşma eğilimindedir. Eğer bir kot, ilk kez denediğinizde bile gevşekse, bir süre sonra daha da şekilsiz görünmenizi sağlayacak demektir. Bu yüzden üzerinize tam oturan kotlar seçerek, bu riski ortadan kaldırmalısınız.

Yazımızı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR