Çocukları İçin Yaptıklarıyla Onların Kahramanı Olmayı Başarmış 10 Süper Anne-Baba

Bir anne veya babanın, çocuklarının gözünde gerçek bir kahraman olması için olağanüstü yetenekleri olması gerekmez. Çünkü bir çocuk, ister küçük ister yetişkin olsun; her şeyden çok sevgiye ihtiyaç duyar. Dolayısıyla sadece sözleri değil eylemleriyle de, çocuğuna olan sevgisini gösteren bir anne-baba, her şekilde, çocuğunun kahramanıdır.

İşte yaptıklarıyla “süper baba” ya da “süper anne” unvanını hak eden, sevgi dolu ebeveynlerin hayatlarından 11 kesit!

1. Kızının saçlarını muhteşem bir şekilde ören bu baba!

Phillippe Morgese isimli bu adam, her babanın yapamayacağı bir şeyi yapıyor: Harika bir şekilde saç örüyor! Phillippe ilk önce sadece kızı Emma’nın saçlarını örüyordu ama sonra tüm anne ve babaların, küçük prensesleri için saç modelleri yapmayı öğrenebileceği bir okul açtı.

2. Yoga yaparak çocuklarına ilham olan bu anne!

Yoga eğitmeni Laura Kasperzak, bir çocuğu eğitmenin en doğru yolununun, onun için bir örnek teşkil etmek olduğunu kanıtladı. O, oğlunu ve kızını egzersiz yapmaya bir an olsun zorlamadı. Ama her ikisi de, sadece annelerinin yaptıklarını yaptılar!

3. Kızının oyuncak bebeği için kıyafet satın alan bu baba!

Bu sert görünümlü adam, kızının en sevdiği bebeğini giydirmesi isteğini kıramadı ve kızı okuldayken, bebek giysileri satan bir mağazaya gitti. Hem de mağazadaki çalışanların ve diğer insanların şaşkın bakışlarından bir an bile utanmadı! Çünkü onun için asıl olan, başkalarının ne düşüneceği değil, kızının en sevdiği oyuncak bebeğini yeni giysiler içinde gördüğünde yaşayacağı mutluluktu!

4. Otistik oğulları için, Blockbuster mağazasının bir kopyasını yapan anne-baba!

En sevdiği video mağazası kapanan bu 20 yaşındaki otistik genç, bu duruma hem çok sinirlendi hem de çok üzüldü. Ancak ailesi, onu cesaretlendirmenin bir yolunu çoktan bulmuştu bile: Evlerine, onun en sevdiği çizgi filmlerden oluşan bu mağazanın evde mini bir versiyonu yapmak!

5. Kızı yalnız hissetmesin diye başına dövme yaptıran bu baba!

Bu küçük kızın, duymak için bir koklear implantına ihtiyacı var. Ve babası, o kendini garip ve farklı hissetmesin diye, bu dövmeyi başına yaptırdı!

6. Utangaçlıktan kurtulması için kızını bir cosplay yıldızı haline getiren bu anne!

Fotoğrafçı Camillia Courts, 7 yaşındaki kızı Layla’nın utangaçlığını yenmesi için, onu bir Disney prensesi haline getirdi!

7. Boşanmanın ve yeni aileler kurmanın, çocuklarla iletişimde bir engel olmadığını kanıtlayan bu anne-baba!

Ricky ve Clara, boşandıktan sonra yeni aileler kurdular; ancak bu durum, onların çocuklarıyla bir araya gelmelerini engellemedi. Çünkü onlar, çocuklarının doğum günlerini, büyük ve eksiksiz bir aile olarak kutluyorlar, hafta sonlarını birlikte geçiriyorlar ve okul etkinliklerine birlikte katılıyorlar.

8. Oğullarını mutlu etmek için anime karakterlerine dönüşen bu aile!

Bu anne-baba, sadece oğlunun istediği “Cadılar Bayramı” kostümünü satın almakla kalmadı; aynı zamanda küçük kızlarına Pikachu kıyafeti giydirdiler ve kendilerini de birer anime karakterine dönüştürdüler!

9. Kızının doğum günü için pasta yapan bu baba!

Ünlü anne babalar da çocuklarını memnun etmek için çabalıyorlar! 🙂 Mesela Chris Hemsworth, kızı India’nın doğum gününde, ona dinozor şeklinde bir pasta yaptı!

10. Çocuklarının kavga etmesini engellemenin yolunu bulan bu baba!

Üç küçük çocuğa sahip olmak güzel bir duygu olsa da, birbirlerinin elindeki oyuncakları almak istediklerinde, bir parça sıkıntı yaratabiliyor. Böyle bir durumda, evdeyken onları kolaylıkla sakinleştirmek mümkün; peki ya arabada öyle mi? İşte bu baba, bu problemi tatlı bir çözümle ortadan kaldırdı ve yüzde yüz sonuç aldı!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR