İnternette Gezen Ve Sıkça Uygulanmasına Rağmen Zararlı Olan 14 Güzellik Yöntemi

Günümüzde internet sayesinde pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Güzellik tüyoları da, internet aracılığıyla ayağımıza gelen kolaylıklardan biri. Ancak bu durum, bir yandan sağlığımızı ciddi biçimde tehlikeye atabiliyor. Çünkü internet, bilgi yuvası olduğu kadar, bilgi kirliliği de aynı zamanda. Yani internette yazan tüm bilgilerin güvenilir şeyler olduğunu söylemek, ne yazık ki imkansız.

Özellikle güzellik tüyoları konusunda, internette yazan bazı ipuçları inanılmaz işe yararken, bazıları sağlığımız için çok ama çok zararlı olabilir. Biz de bu yüzden, bu yazımızda internette sıkça gördüğümüz bazı zararlı güzellik yöntemlerini sizlerle paylaşalım istedik. İşte güvende kalabilmek için bilmeniz gereken o anti ipuçları!

1. Dudak uçuklarını gizlemek için şeffaf oje!

Bu saçma güzellik tüyosunu kesinlikle kullanmamalısınız. Çünkü bu tür bir kızarıklığa uygulanan tırnak cilası, tahrişe veya uçuğun daha da şiddetlenmesine neden olabilir. Eczaneden uçuk için özel bir krem ​​satın alın ve sürekli olarak yanınızda taşıyın.

2. Siyah noktalara karşı PVA tutkalı!

Bu yöntem, kesinlikle etkisizdir; hatta tehlikelidir. Çünkü tutkal; alerjilere, cilt veya göz tahrişine neden olabilir. Siyah noktaları çıkarmak için siyah nokta bantları gibi uygun ve güvenilir çözümleri kullanın.

3. Evde dudak dolgunlaştırma yöntemi!

Belki de bu düşünce çocukluğumuzdan gelmektedir. Çocukken herkes, dudaklarını bir şişenin içine sıkıştırıp havayı emerek oynamıştır. Ancak bu saçma yöntem, Angelina Jolie tarzı dudaklar yerine, ağzınızın etrafında korkunç mor bir daire oluşmasına neden olabilir.

4. Makyajınızı sabitlemek için saç spreyi kullanmak!

İnsanlar saç spreyinin sadece saçlarda değil, aynı zamanda makyaj sabitleme konusunda da etkili olduğunu söylüyor. Ancak bu yöntem, tabii ki işe yaramıyor. Saç spreyi bileşenleri cilt tahrişine ve kızarıklığa neden olabilir. Bu yüzden cilt türünüze uygun bir makyaj sabitleyici kullanın.

5. At şampuanı kullanmak!

Bu ipucu, ancak yıkandıktan hemen sonra çalışır. Bununla birlikte, bu ürünlerdeki yüksek silikon seviyeleri saçları kırılgan hale getirdiği ve incelttiği için tamamen hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bu nedenle, at şampuanından fayda beklemek yerine, insanlar için üretilmiş güvenilir saç bakım ürünlerini kullanmayı tercih edin.

6. Yağlı ciltler için ham patates!

Patates, elbette faydalı bir besindir, ancak cildinize uygulamamanız gerekir. Patatesin içerdiği bazı maddeler gözenekleri doldurabilir ve akne oluşumuna neden olabilir. Bunun yerine yağlı ciltler için üretilmiş bakım ürünlerinden bir tanesini kullanmayı deneyebilirsiniz.

7. Çillerden kurtulmak için limon suyu!

Bu yöntem, kullanışlı olabilir; ancak alerjiniz yoksa veya güneşe duyarlı değilseniz. Bu nedenle, bunun yerine C vitamini içeren bir krem ​​almak daha güvenlidir.

8. Maskara niyetine kurabiye!

Bu güzellik yöntemini uygulayan birçok kişi var. Fakat kurabiyeler alerjik reaksiyonlara neden olabilecek tatlandırıcı maddeler içerebilir. Ayrıca kurabiye parçaları göz korneasını çizebilir. Bu çılgın güzellik yöntemine başvurmak yerine; kaliteli maskaralar alabilirsiniz.

9. Göz kalemleri yerine renkli kalemler kullanmak!

Bu fikir ne kadar aklınıza yatarsa yatsın sakın denemeyin. Renkli kalemlerin bileşenleri gözlerimizin mukoza tabakası için tehlikelidir. Günümüzde her renkte eyeliner bulabilirsiniz.

10. Terlemeyi önleyici deodorantı yüz için kullanmak!

Terlemeyi önleyici deodorantlar cildi kurutur. Bu, kesinlikle cildinize iyi gelmez.

11. Tıraş köpüğü yerine fıstık ezmesi kullanmak!

Fıstık ezmesi güçlü bir alerjendir. Her vücutta aynı tepkiyi vermez. Bunun yanı sıra kullandığınız tıraş makinesini, tıraş bıçağını bozar ve banyo borularını tıkar. Tıraş köpüğü kullanmak istemiyorum diyorsanız, saç kremi kullanabilirsiniz.

12. Suni bronzlaşma için kahve kullanmak!

Bu yöntem, eğer alerjiniz yok ise sağlığınız için çok tehlikeli değildir. Fakat tam anlamıyla etkili olmadığı da bir gerçektir. Kahve bir parça cilt rengini değiştirebilir fakat kahveyi bu şekilde kullanmanın maliyeti fazladır ve uzun süre de dayanmaz.

13. Bebek kozmetik ürünlerini kullanmak!

Bebek kremlerini yetişkinlerin ciltleri için uygulaması tehlikelidir. Çünkü bebek ürünleri yetişkinlerin aksine koruyucu tabakası olmayan ciltler içindir. Eğer bebek kremleri kullanılırsa ciltlerimiz oksijenden yoksun kalır.

14. Tırnak cilasını eyeliner olarak kullanmak!

Bunu kesinlikle yapmayın! Tırnak cilası göze ciddi hasar verebilecek çok sayıda kimyasal içerir. Diğer yandan da üzerinde ‘Gözlerden uzak tutun’ uyarısı olan bir şeyi neden gözlerimize sürelim?

Yararlanan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR