Instagram’da Ardı Arkası Kesilmeyen Kaş Trendlerinin En Yenisi: Örgülü Kaşlar

Dalgalı kaş trendinin üzerinden daha bir hafta geçmeden Instagram’da yepyeni bir kaş trendi daha ortaya çıktı: Örgülü kaşlar!

(İlgili Yazı: Görüp Görebileceğiniz En Garip Güzellik Trendi: Dalgalı Kaş Ve Dudaklar)

Her şey, 17 yaşındaki makyaj sanatçısı Eros Gomez’in, çoğumuz gibi dalgalı kaş konseptini anlamlandıramamasıyla başladı…

Eros, 3 Eylül’de bir Instagram postu paylaştı ve altına şöyle bir not düştü: “Kıvırcık kaşlar mı? Çok saçma! Ben sadece örgülü kaşları biliyorum.”

“Not: Bu, tamamen şaka, lütfen ciddiye almayın! Kaşlarım örgü için yeterince uzun olmadığı için üzerinde düzenleme yapıldı, ama yapmayı denedim, bana inanın.”

Ve böylece, onun, dalgalı kaş trendiyle alay etme girişimi, yepyeni bir trendi; yani ‘örgülü kaşlar’ı yarattı!

Ama bu trendi diğerlerinden ayıran büyük bir fark vardı! Çünkü bu gerçek değil; sadece bir Photoshop çalışmasıydı.

Eros’un paylaşımının ardından insanlar da bu trendle alay etmek için kendi Photoshop’lanmış örgülü kaşlarını paylaşmaya başladılar.

Eros, kaşlarını fotoğraftaki hale getirmek için saç spreyi ve sakız gibi şeylerle yaklaşık 2 saatini harcadığını söyledi. İşe yaramayacağını fark ettikten sonra ise örgüyü Photoshop’la düzenlemeye karar verdi.

İster gerçek ister Photoshop olsun; şimdiden birçok güzellik blogger’ının dijital olarak kaşlarını bu hale getirmesi, bu trende yakalandıklarının en büyük kanıtı.

Instagram kullanıcılarından bazıları hafif bir Photoshop uygulayarak örgülerini çok belirginleştirmemiş…

Bazıları, örgülü kaşlarına bir de gökkuşağı renkleri eklemiş…

Mesela bu örgülü kaşlar, oldukça düzgün!

Hatta bir blog yazarı, olayı abartarak kaşlarını Photoshop yardımı almadan bu hale getirmeye bile çalışmış! Gerçekten de çok etkileyici!

Peki, siz bir alay etme girişimiyle başlayan bu trend için ne düşünüyorsunuz? Gerçeğe dönüşürse uygulamayı düşünür müsünüz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR