Ana Sayfa Yaşam Acil Durumlarda Sevdiklerinize Konum Göndererek Yardımınıza Koşmalarını Sağlayan Yüzük

Acil Durumlarda Sevdiklerinize Konum Göndererek Yardımınıza Koşmalarını Sağlayan Yüzük

0
Acil Durumlarda Sevdiklerinize Konum Göndererek Yardımınıza Koşmalarını Sağlayan Yüzük

Acil durumlarda, ilk başvurduğumuz şey elbette cep telefonlarımız. Ancak çoğu zaman, onlara yeterince hızlı erişemeyebiliyoruz. Ya da çantamızda telefon arayacak kadar vaktimiz olmayabiliyor. İşte böyle durumlar için zekice düşünülmüş muhteşem bir yüzük var!

“Loop”, kişisel alarm düğmesine sahip olan şık bir yüzük. Onunla, yardıma ihtiyacınız olduğunda, en güvenilir beş arkadaşınıza ve aile üyelerinize mesaj gönderebiliyorsunuz.

Bu yüzük sayesinde, birilerini aramaya çalışmanıza; konumunuzu anlatmanıza ya da birisinin gelip sizi almasını beklemeye ihtiyacınız yok.

Daha önce de buna benzer güvenlik aksesuarları üretildi ancak Loop, şık tasarımıyla diğerlerinden ayrılıyor.

Kullanmanız için yapmanız gereken tek şey, Loop’un mobil uygulamasını indirmek. Sonrasında ise acil durumlarda aramak istediğiniz kişileri eklemeniz yeterli.

Loop, acil bir durumda gizli düğmesine bastığınız anda, o kişilere bir bildirim gönderiyor ve bulunduğunuz konumu iletiyor. Eğer gerekirse onlar da hızlıca yetkililere haber verebiliyorlar.

Loop’un üreticileri, bu özel yüzüğün sadece acil durum düğmesine basıldığında konumunuzu paylaştığını ve mahremiyetinize saygı duyduğunu özellikle belirtiyor.

Loop ayrıca su geçirmeyen ve alerji yapma riski düşük olan malzemelerden üretiliyor. Pil ömrü ise 1 yıl ve yılın sonunda kullanıcısı tarafından değiştirilebiliyor.

Ne diyelim, gerçekten de düşünenlerinin aklına sağlık! Bu tarz uygulamalara birçok ülkenin ihtiyacı var.

Eğer siz de bu fikri beğendiyseniz ve güvenlik açısından faydalı olabileceğini düşünüyorsanız; listemizi beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

Yararlanılan Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz