Ana Sayfa Güzellik Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

0
Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Düşük göz kapağı yapısına mı sahipsiniz? Üstelik düşük göz kapakları, makyajınızın görünmemesine ve gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olabilir. Düşük göz kapağı makyajı göz yapısının boyutunu ve şeklini değiştirerek daha belirgin bir görünüm sunar. Doğru teknikler kullanıldığında gözün, düşük göz kapak yapısında bile daha geniş ve büyük görünmesi mümkündür. Bu içeriğimizde, düşük göz kapağı makyajı nasıl yapılır? Gözün daha belirgin görünmesi için hangi makyaj teknikleri kullanılmalıdır? Gibi merak ettiğiniz tüm detayları yanıtlıyoruz.

Göz Kapakları Düşük Olanlar Nasıl Far Sürmeli?

Far uygulaması, gözlerinizi belirgin hale getirmenin en önemli noktalarından birisidir. Aynı zamanda düşük göz kapaklarına sahipseniz, farınızın görünmediğini fark etmişsinizdir. Bu sebeple doğru tekniklerle birlikte far uygulaması yapmak oldukça önemlidir. İlk olarak mutlaka bir far fırçası kullanın. Ardından göz kapaklarınızın katlanma kısmına daha koyu bir far uygulayın. Direk göz kapaklarının üzerine değil de gözünüzün dış kısımlarına doğru far uygulaması yapabilirsiniz. Bunun dışında gözün iç köşesine ışıltılı far uygulaması yapabilirsiniz.

Düşük göz kapağı makyajı

Düşük Göz Kapağına Nasıl Eyeliner Çekilmeli?

Düşük göz kapağı makyajı eyeliner kısmı oldukça sıkıntılı bir durumdur. Eğer düşük göz kapaklarına sahipseniz, eyeliner uygulaması için doğru teknikleri kullanabilmek önemlidir. Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamak için öncelikle göz kapağınızın doğal katlama kısmının hemen üzerine ince bir eyeliner çizgisi çekebilirsiniz. Aynı zamanda kalın bir eyeliner çekmekten kaçınmalısınız. Genel olarak düşük göz kapağı makyaj eyeliner kısmı oldukça önemlidir. Gözlerinizi daha belirgin yapabilmek adına eyeliner çizgisinin dış kısmına doğru hafif bir eğim verebilirsiniz. Bununla beraber eyeliner’ı kirpik hattınıza ince bir şekilde sürmelisiniz.

Düşük Göz Kapağına Nasıl Kalem Uygulanır?

Düşük göz kapakları için makyaj aşaması, diğer göz yapılarına göre daha zordur. Özellikle göz kalemi uygulaması yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Siyah göz kalemi uygulaması yaparken, üst göz kapağınızı parmağınız ile geri çekerek sürebilirsiniz. Kirpik dibine ise iyice yakınlaşarak hafif dışa taşırabilirsiniz. Böylece kirpikleriniz daha gür ve yoğun görünecektir. Üstelik gözlerinize mükemmel bir derinlik katacaktır.

Düşük göz kapağı makyajı

Düşük Göz Kapağı Makyaj Hileleri

Düşük göz kapağı, kaş kemiğinde yer alan derinin göz kapağını örtmesi ile birlikte meydana gelen bir yapıdadır. Hem makyajın görünmesi hem de düşük göz kapağı görünümünü azaltmak için çeşitli makyaj hilelerine başvurabilirsiniz.

  • Düşük göz kapağı makyajı yaparken kapatıcı kullanmak, göz bölgenin öne çıkması açısından önemlidir. Cilt tonundan daha açık tonlu bir kapatıcı tercihi yaparak kaş altına ve göz altına uygulayabilirsiniz.
  • Beyaz göz kalemi ile gözlerin daha büyük görünmesi mümkündür. Bunun için siyah göz kalemi tercih etmek yerine beyaz göz veya nude kalemi tercih edebilirsiniz.
  • Maskara veya takma kirpiklerle göz çevrenizin düşük görünümünden kurtarabilirsiniz.
  • Düşük göz kapağınız için makyaj yaparken kaşlarınıza da el atmayı unutmayın. Kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı sabitledikten sonra kaş kalemi ile doldurabilirsiniz.
  • Eyeliner’ı sadece üst göz kapağı ile sınırlı tutmayın. Gözünüzün altına kalem eyeliner kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak söz konusu düşük göz kapağı makyajı olduğunda, daha fazla özen göstermek gerektiğini kabul etmek gerekiyor. İhtiyacınız olan ipuçları sayesinde göz kapağınız için daha etkili bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Hatta özel günleriniz için düşük göz kapağı bandı gibi ekstra ürünlerden yardım alarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır? İçeriğimiz ilginizi çektiyse, Kusursuz Bir Makyaj İçin Bilmeniz Gereken 11 Profesyonel Makyaj Hilesi içeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz