5 Yaşındaki Elbise Giymeyi Seven Oğlunu Destekleyen Anne

Ebeveyn olmak, bir insan için, birçok farklı şeyi denemek anlamına geliyor. Çünkü ebeveyn olduğunuzda, bir insanı kendinizin de ötesinde bir yerlere koyuyorsunuz. Bir insanı, dünyanın her yerinden, dünyadaki her şeyden daha fazla seviyorsunuz. Ve bir çocuğu, olduğu halinin en iyisi olabilmesi için cesaretlendirmek için çabalıyor, ona saygı duyuyorsunuz. Hem de bir an olsun şikayet etmeden; bir ömür boyunca…

Şimdi sizlere hikayesinden bahsedeceğimiz (daha doğrusu o kendi hikayesini, kendi anlatacak) Crystal Kells isimli kadın da, 2012 yılında anne olmuş. Ve ebeveyn olmaya baktığı yeri, oğluyla olan hikayelerinden yola çıkarak anlatıyor.

İşte bir annenin gözünden, ne olursa olsun; gece, gündüz, sabah, akşam; bir ömür boyu “ebeveyn olmak”.

Cian, 5 yaşında bir çocuk ve annesi, onun elbise giymeyi çok sevdiğini söylüyor.

O ayrıca, Ironman, Superman gibi kahramanları; pelerin giymeyi ve diğer erkek çocukları gibi görünmek için saçlarını kestirmeyi de çok seviyor.

Cian’ın annesi, “Kocam ve ben onu toplumsal cinsiyet kalıpları olmadan yetiştiriyoruz” diyor.

“Biz ona ‘Bu kızlar için, bu erkekler için’ gibi bir ayrımı hiçbir zaman öğretmedik ve asla da öğretmeyeceğiz. Bunu neden yapmalıyız? Ne fark eder ki?”

“Alışıldık bir durum olmadığının farkındayım. Kabul etmenizi beklemiyorum. Beklediğim şey, insanların oğlumun mutlu olduğunu görmeleri ve günün sonunda önemli olan şeyin bu olduğunu fark etmeleri.”

“Ben onun ihtiyacı olan ebeveyn olduğum için, bana herkesten ve her şeyden daha fazla güveniyor. Utanç duymadan kendisini sevebileceğini ve ifade edebileceğini biliyor. Ben ve eşim kesinlikle başarısız olmayacağız. Çünkü biz olması gereken değil, sahip olmak istediğimiz ebeveynleriz.”

Cian’ın annesi, 5 yaşındaki oğlunun, bazen bir kız çocuğu olmak istediğini söylediğini ve onların da Cian’a, yetişkin olduğunda eğer isterse kesinlikle bunu yapabileceğini söylediklerini belirtiyor.

“O bazen bir denizkızı bazen de bir Ironman olmak istiyor. Bu isteğini şimdilik basit tutuyoruz. Çocuğumuzu kim olduğu konusunda destekliyoruz ve onun cinsiyetinin ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

“Çünkü bunu ifade etme biçimi yaş aldıkça ortaya çıkıyor ve bizim için en önemlisi oğlumuzun sağlığı ve mutluluğu.”

“Noel, 2016. O bazen de babası gibi gözükmek istiyor.”

“Tüm bunları; oğlumun bir sesinin olduğunu; kendini ifade etme güveni içinde, kendini sevmeyi becererek büyümesini istediğim için yaptım. Ve yapmaya da devam edeceğim.”

Cian’ın annesi, düşüncelerini ve oğluna olan yaklaşımını, en sade, en samimi cümlelerle anlatmış.

Peki siz bir ebeveyn olarak onun bakış açısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR