Fit Bedenlerle Oluşturulan Seyahat Hesaplarına İnat: Şişman Kızlar Seyahat Ediyor

Yolculuk tutkusu, aslında sadece fit görünen insanlara özel bir şey değil ama siz böyle olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Çünkü seyahat blogları ve sosyal medya hesaplarında betimlenen insanlar, genelde fit vücutlara sahipler. Ayrıca internet de, büyük beden ölçülerine sahip kadınların dış görünüşleri nedeniyle gezileri sırasında yaşadığı korku hikayeleri ile dolu.

Annette Richmond, herkese açık bir Instagram hesabı ve buna karşılık gelen özel bir Facebook grubu olan “Fat Girls Traveling”in yaratıcısı (Şişman Kızlar Seyahat Ediyor).

Bu genç kadın, seyahat etmenin yalnızca fit insanlar için olduğu görüşünü ortadan kaldırmayı ve aynı zamanda bu dertten muzdarip kadınların deneyimlerini, tavsiyelerini paylaşması için bir destek grubu oluşturmayı hedefliyor.

Daha şimdiden edindiği 1000’den fazla grup üyesi ve Instagram’daki 3000’den fazla takipçi ile birlikte bu hedefini başaracak gibi görünüyor!

Seyahat takıntısı olan ve kendisini şişman bir kız olarak ilan eden Annette, uzun yolculukların herkes için rahatsız edici olabileceğini; ancak büyük bedenlerde yaşayan insanlar için daha utanç verici ve rahatsız edici hale geldiğini söylüyor.

Ayrıca Facebook grubundaki ilk paylaşımların, genelde seyahat etmekten utanan kadınlardan geldiğini de sözlerine ekliyor.

“Belki de uçak koltuğu onlar için biraz dar, belki bacakları koltuk alanına sığmıyor ya da emniyet kemeri genişletici istemekten çekiniyorlar.”

“İnsanlar bu gibi konularla ilgili çok fazla endişe duyuyorlar; bu yüzden bu konuda konuşabileceğimiz ve birbirimizi teşvik edebileceğimiz bir topluluk olması çok güzel.”

“Fat Girls Traveling”, seyahat eden kadınların kısa zamanda dikkatini çekti ve ünlü seyahat hesaplarında görülmeyen insanların görünürlüğünü ve temsil oranını arttırdı.

Annette, bu Instagram hesabını yaratma amacını, güvenli bir topluluk oluşturmak ve “yağ” kelimesini damgalandığı anlamından kurtarmak olarak açıkladı.

“Yağ, çirkin anlamına gelmez. Yağ, tembellik anlamına gelmez. Yağ, sağlıksız anlamına gelmez.”

“Sanırım insanlar, biraz daha fazla merhametli olmalı. Bence farklılıklarımız bizi eşsiz kılıyor.”

“Her gün birçok insan fiziksel ya da zihinsel hastalıklarla mücadele ediyor ve biz bunu görmüyoruz, o insanın yaşamakta olduğu şeyi bilmiyoruz. Bu yüzden sadece nazik olun! Anneniz, kız kardeşiniz veya kızınız gibi davranın ve tedavi edilmelerine yardımcı olun.”

Biz de bu özel kadını, harika düşüncesinden dolayı tebrik ediyor ve insanları birbirlerine karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz!

Fat Girls Traveling Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Eğer siz de Annette’nin başlattığı hareketin daha fazla kadına ilham olmasını istiyorsanız; listemizi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR