Ana Sayfa Güzellik Yaşlarına İnanamayacağınız 13 Zamana Meydan Okuyan Kadın Ve Gençlik Sırları

Yaşlarına İnanamayacağınız 13 Zamana Meydan Okuyan Kadın Ve Gençlik Sırları

1
Yaşlarına İnanamayacağınız 13 Zamana Meydan Okuyan Kadın Ve Gençlik Sırları

Bazı insanlar, yaşlarından çok daha genç görünürler. Bir kısmı bunu estetik operasyonlara borçludur, bir kısmı da genetik faktörlere ya da bazı sırlara… İşte listemizdeki kadınlar da yaşlarından çok ama çok genç görünüyorlar. Onlar, Japonya’daki, 35 yaşın üstünde olmasına rağmen en fazla 20 yaşında gösteren kadınlar için kullanılan “cadı güzellik terimi”nin nedenini bizlere harika bir biçimde açıklıyorlar!

Buyrunuz, yaşlarına asla inanamayacağınız 13 güzel kadın ve onların gençlik sırları.

1. Liu Yelin, 50 yaşında

Çin’de bir kütüphaneci olan Liu Yelin, sıklıkla oğlunun sevgilisi sanılıyor. Çünkü kendisi incecik bir vücuda sahip ve de tek bir kırışıklığı dahi yok!

Gençlik sırrı: Liu, yaklaşık 30 yıl boyunca vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenmiş ve düzenli olarak -kışın bile- yüzüyor. Çin’deki Yangtze ve Güney Kore’deki Hangang göllerinde yüzmeyi seviyor. Genelde makyaj yapmıyor. Onun hayali bir denizde yüzmek ve 80 yaşına kadar genç kalmak!

2. Risa Hirako, 46 yaşında

Risa, Japon bir model ve şarkıcı. Fotoğraflarında inanılmaz genç görünüyor ve fotoğrafları üzerinde fazla düzenleme yapmadığını söylüyor.

Gençlik sırrı: Risa, sadece doğal makyaj malzemeleri kullanıyor. Sağlıklı besleniyor ama bal, muz, çikolata gibi şeyler tüketerek kendisini tatlı konusunda fazla kısıtlamıyor. Zaten Japonya’daki yeme alışkanlıkları, genelde insanların daha genç kalmasına olanak sağlayan cinsten. Çünkü Japonlar, diğer gelişmiş ülkelerdeki insanlara göre daha az et, yağ ve şeker tüketiyorlar.

3. Ernestine Shepherd, 81 yaşında

Bu Amerikalı kadın, dünyanın en eski vücut geliştiricisi unvanının sahibi! Peki onun bu yolculuğu nasıl başladı? Ernestine, aynadaki görüntüsünü beğenmedi ve vücut geliştirme sporuyla ilgilenmeye başladı. Ancak inanılmaz sonuçlar elde etmek konusunda çok kararlıydı. Bu arada kendisinin 50 yaşından sonra spor yapmaya başladığını da söylemeden geçmeyelim!

Gençlik sırrı: Ernestine besin takviyeleri kullanmıyor, haftada yaklaşık olarak 130 km koşuyor ve düzenli olarak spor salonuna gidiyor. Günde yaklaşık 1700 kalori alıyor ve çoğunlukla haşlanmış yumurta beyazı, tavuk ve sebze tüketiyor.

4. Masako Mizutani, 49 yaşında

Masako eski bir model ve şu anda iki çocuk annesi. Artık çalışmıyor ve sadece kendisiyle ilgileniyor.

Gençlik sırrı: Masako, günde yaklaşık olarak 5 saat boyunca cilt bakımıyla ilgileniyor. Buna ilave olarak; çok fazla su içiyor, iyi uyuyor, sigara içmiyor ve E vitamini bakımından zengin kozmetik ürünler kullanıyor.

5. Christie Brinkley, 63 yaşında

Christie, Amerikalı bir model, aktivist, aktris ve fotoğrafçı. O, 1970’lerden beri model olarak çalışıyor ve hala son derece güçlü!

Gençlik sırrı: Christie, sabahları içinde limon, bal ve çavdar biberi bulunan ılık su içiyor. Et yemiyor ve gün boyunca genellikle atıştırmalık şeyler yiyerek besleniyor. Akşam yemeğinde bir bardak kırmızı şarap içiyor. Christie, hiç estetik yaptırmadığını söylüyor. Kendisi her gün 100 tane şınav çekiyor; koşu, yoga ve ekstrem sporları seviyor.

6. Wendy Ida, 64 yaşında

Wendy her zaman böyle görünmüyordu; çünkü o 40 yaşından sonra spor yapmaya başladı. O sıralar, kötü bir işte çalışıyordu ve hayatında kendine güvenini öldüren biri vardı. Wendy de, kötü giden hayatı yüzünden giderek kilo alıyordu. Ama şimdi Amerika’daki en ünlü fitness uzmanlarından biri!

Gençlik sırrı: Wendy’nin en güçlü iki yönü; sabrı ve azmi. Onun; protein, meyve ve sebze ağırlıklı bir diyeti var. Ayrıca düzenli olarak kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapıyor.

7. Jennifer Tilly, 58 yaşında

Jennifer Tilly, Hollywood’un en sıra dışı seslerinden biri! O, karikatür ve film karakterlerini seslendiriyor ve insanları doğal güzelliklerini korumaları yönünde teşvik ediyor.

Gençlik sırrı: Jennifer, genç görünmek için sadece fotoğraf filtreleri kullandığını söylüyor. O hayatı dilediğince yaşıyor; poker oynamayı seviyor; kilo almaksa umrunda değil. Belki de onun yaşından daha genç görünmesinin nedeni, kendisine karşı takındığı bu hoşgörülü tavır!

8. Candy Lo, 42 yaşında

Hong Konglu bir model ve şarkıcı olan Candy, yaşlanmayı düşünmediğini söylüyor. Kendisi üç çocuk doğurmasına rağmen, hala kusursuz bir vücuda sahip.

Gençlik sırrı: Candy, güzelliğinin genetik faktörler ve sağlıklı bir yaşam biçiminden kaynakladığını söylüyor. O, her gün spor salonunda birkaç saat geçiriyor ve gün içinde yaklaşık 40 dakikasını cilt bakımına harcıyor.

9. Zaklina, 47 yaşında

Sırbistan’da yaşayan Zaklina’nın gençleri kıskandıracak kadar güzel bir vücudu var. O, sıklıkla seyahat ediyor ve her zaman çok şık giysiler giyiyor. Ancak hayatındaki her şey, güllük gülistanlık değil. Çünkü o yaklaşık 2 yıl önce oğlunu kaybetti. Şimdiyse iki büyük kız çocuğu yetiştiriyor ve hatta kendisi bir büyükanne!

Gençlik sırrı: Zaklina, oldukça gizemli bir kadın ve gençlik sırrından bahsetmiyor. O, amacının, kadınların her yaşta mükemmelleşebileceklerini fark ettirmek olduğunu söylüyor.

10. Lure Hsu, 42 yaşında (Abla)

Bir tasarımcı olan Lure Hsu’nun hikayesi, son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Çünkü o 20 yaşında bile görünmüyor. Ancak aslında 42 yaşında!

Gençlik sırrı: Lure çok fazla su içiyor ve tatlı içeceklerden kaçınıyor. Ayrıca et yemiyor ve taze sebzeler, tüketiyor. Kendisi, günlük olarak C vitamini yağı ile yüzüne masaj yaptığını ve cildini nemlendirdiğini söylüyor. Lure’in tavsiyesi ise şu şekilde: “Cildinizde yeteri kadar su varsa; yaşlanma ve kırışıklıklar hakkında endişelenmeniz gerekmiyor.”

11. Sharon Hsu, 36 yaşında (Kardeş)

Eğer aktris Sharon Hsu, kız kardeşini bir talk showa götürmeseydi; dünya Lure Hsu’yu da tanımayacaktı. Sharon’un ise 36 yaşında olduğunu dış görünüşüne bakarak tahmin etmek imkansız!

Gençlik sırrı: Sharon da, tıpkı kız kardeşi Lure gibi, sağlıklı bir yaşam sürüyor ve görüntüsünü bolca sebze tüketmesine bağlıyor.

12. Ve bu iki kız kardeşin bir de ortanca kardeşleri var: Fayfay (ortadaki), 40 yaşında!

13. Bu da anneleri (ortadaki), 63 yaşında!

Yararlanılan Kaynak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz