Japon Çiftlerin Vakumlu Plastik Torbalara Girerek Çekildiği İlginç Düğün Fotoğrafları

Düğün fotoğrafları, evlenecek çiftler için son derece önemli. Çünkü hayatlarındaki en önemli gün olan düğün günlerini, en güzel haliyle ölümsüz kılmak istiyorlar. Üstelik bu konuda bir karara varmak da artık pek kolay değil. Çünkü fotoğraflar eskisi gibi sıradan pozlar verilerek kapalı mekanlarda çekilmiyor. Bu konuda tercih edebileceğiniz birçok seçeneğiniz var.

Listemizdeki konsepti tercih eder misiniz bilemiyoruz ama son derece ilginç olduğu konusunda bizimle hemfikir olacağınıza eminiz. İşte Japon sanatçı Haruhiko Kawaguchi’in icadı o ilginç düğün fotoğrafçılığı konsepti!

Tokyolu fotoğrafçı Haruhiko Kawaguchi, Flesh Love (Beden Aşkı) ismini verdiği ilginç düğün fotoğrafçılığı konseptiyle, tüm gözleri üzerine çekiyor.

Sanatçı, bu tuhaf konsepti, insanların birbirlerine duydukları aşkı yansıtmanın bir yolu olarak tanımlıyor.

Bu kareleri yakalamak için, yeni evli çiftleri vakumlanmış plastik torbalara koyuyor ve onların garip fotoğraflarını çekiyor.

Tahmin edeceğiniz üzere bu fotoğrafları çekilmek hiç de kolay değil. Çiftlerin vücudu, önce sürtünmeyi engellemek için soğutucu bir jel ile kaplanıyor, sonra çiftler torbaya giriyor ve torbanın tüm havası çekiliyor.

Çiftler bu zahmetli kareler için en az 10 saniye nefessiz kalıyorlar. Fotoğrafçı Kawaguchi de, çok hızlı bir şekilde onları fotoğraflıyor ve hemen ardından asistanlar torbayı açıyor.

Kawaguchi, çekimler sırasında oluşabilecek risklerin önüne geçmek için birçok önlem alıyor. Çiftlere çekimden hemen sonra bir oksijen kutusu veriyor ve stüdyoda mutlaka bir doktor bulunduruyor.

Beden Aşkı konsepti, Tokyo’da çok popüler. Benzersiz bir düğün fotoğrafına sahip olmak isteyen çiftler, düğün fotoğrafları için özellikle bu konsepti tercih ediyor.

Sanatçı ise projesinin gördüğü ilgiyi şu cümlelerle yorumluyor: “Erkek ve kadınlar birbirlerine çekiliyor ve ‘bir’ olmaya çalışıyorlar. Bu temel arzu, dünyadaki her şeyi etkileyen bir enerjiyi taşır.”

“Fotoğraflarımda çiftleri mümkün olduğunca yaklaştırarak aşklarının gücünü gösteriyorum. Aralarında ne kadar az mesafe olursa, aşklarının gücü de o kadar fazla olur.”

“Bence, aşk dünyadaki en önemli şey. Dünyadaki her şeyin aşka odaklanarak başladığını düşünüyorum.”

Peki, siz bu ilginç düğün fotoğrafçılığı konseptiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR