20 Çok Ünlü İnsanın Ölmeden Önce Çekilmiş Son Fotoğrafları

Onlarca hayran, milyonlarca para ve hatrı sayılır bir ünden sonra ünlülerin hiçbir zaman ölmeyeceğini düşünürüz. Fakat tüm insanlar gibi ünlüler de bir süre sonra yaşama veda ederler. İşte ünlülerin ölmeden önce çekilmiş son fotoğrafları.

1. Freddie Mercury (45)

Yıl 1991. Freddie Mercury hastalığına dair tüm söylentileri her zaman reddeti. AIDS‘den ölmeden bir gün önce hastalığını kabul ettiğine dair bir açıklama yaptı. Fotoğrafta görüldüğü üzere yüzünden gülümseme hiç eksik olmadı. Fakat hastalığından dolayı bitkin ve zayıflamış hali dikkat çekiyor.

2. Steve Jobs (56)

Steve Jobs pankreas kanserinden öldüğünde en yakın dostlarıyla birlikteydi. Ölürken son sözleri ise ‘Oh vov! Oh vov! Oh vov!’ idi.

3. Heath Ledger (28)

Heath Ledger yüzünde büyük bir gülümseme ile The Imaginarium of Doctor Parnassus adlı filmde son rolünü oynuyor. Sadece birkaç gün sonra ölü olarak bulunuyor. Ölüm nedeni ise reçeteli ilaçları yanlış kullanması.

4. Muhammad Ali (74)

Muhammed Ali, parkinson ile 3 yıl savaştı. 2 Haziran 2016’da ciğerlerindeki problemlerden dolayı hastaneye kaldırıldı. Ertesi gün ise öldü.

5. Chester Bennington (41)

Linkin Park‘ın solisti Chester Bennington bu fotoğraftan 4 gün sonra evinde ölü bulundu. Bu ölüm ise bir intihardı; Chester kendini asmıştı.

6. Kurt Cobain (27)

Fotoğrafçı Jesse Frohman, Kurt Cobain’in bu fotoğraflarını intihar etmeden kısa bir süre önce 1994 yılında çekti. Cobain aşırı eroin kullanımı ile birlikte kendini kafasından vurdu. Tabii bu intihar, hala tartışmaları ölümler arasında yer alır. Yani ölümüne dair birçok teori bulunuyor.

7. Bob Marley (36)

İşte Bob Marley‘in bilinen son fotoğrafı. Fotoğrafta 77 kilo ve kemoterapi öncesi annesi Cedella Marley-Booker ile birlikte oturuyor.

8. Mark Twain (74)

Mark Twain‘in ölmeden 10 gün önce çekilen son fotoğrafı.

9. John Lennon (40)

Bu fotoğraf çekildikten sadece 4 saat sonra John Lennon öldü. John Lennon’ı vuran kişiyi sağ tarafta (Mark David Chapman) görebilirsiniz. Fotoğrafta David Chapman John Lennon‘dan imza alıyor.

10. Mahatma Gandhi (78)

Gandhi, fotoğrafta bir dua toplantısında. Katili Nathuram Godse ise Beretta marka tabanca ile Gandhi’ye üç el ateş etti. Gandhi her zaman şiddeti reddeti. John Lennon barış için savaşmanın tek yolunun Gandhi’nin yolu olduğunu söylüyordu.

11. Jim Morrison (27)

Bu fotoğraf Jim Morrison‘un bir arkadaşı tarafından Saint-Leu-d’Esserent köyünde çekilmişti. Fotoğrafın çekildiği günün ilerleyen saatlerinde Morrison, aşırı dozdan dolayı kalp krizi geçirerek banyoda öldü.

12. Amy Winehouse (27)

Bu fotoğrafta şarkıcı Amy Winehouse ölmeden bir hafta önce Kuzey Londra’daki evinin yanında yürüyor. Öldüğünde kanında bulunan alkol miktarı bir insanı öldürmek için gereken miktardan tam 5 kat fazlaydı.

13. Jimi Hendrix (27)

Jimi Hendrix‘in kız arkadaşı bu fotoğrafı Hendrix ölmeden bir gün önce çekti. 18 Eylül 1970 tarihinde ise Hendrix, Londra’da bir otel odasında ölü bulundu.

14. Albert Einstein (76)

Bu fotoğraf Mart 1955’te Albert Einstein‘ın Princeton‘daki evinde çekildi. Bu fotoğraftan bir ay sonra abdominal aort anevrizması yüzünden öldü.

15. David Bowie (69)

Bu fotoğraf İngiliz müzisyen ölmeden 3 gün önce çekildi. David Bowie karaciğer kanserine karşı verdiği 1,5 yıllık mücadelenin sonunda 10 Ocak 2016’da öldü.

16. Tupac Shakur (25)

Tupac Shakur‘un son fotoğrafı. Menajeri Suge Knight ile bir arabadalar. 13 Eylül 1996‘da ise Shakur vuruldu.

17. Vladimir Lenin (53)

Lenin‘in son fotoğrafı 1923’te çekildi. Sol tarafta kız kardeşi Anna’yı sağ tarafta ise doktorunu görüyorsunuz. Bu fotoğraf çekildiğinde Lenin konuşma yetisini kaybetmişti.

18. Elvis Presley (42)

Bu fotoğrafta Elvis Presley dişçi randevusunun ardından 16 Ağustos 1977’de evine varıyor. O gecenin ilerleyen saatlerinde ise kalp krizi geçirerek ölüyor.

19. James Dean (24)

James Dean‘in Porsche‘si ile birlikte benzilikte çekildiği son fotoğrafı. Bir araba kazasında ölmeden önce bu arabayı sadece 9 gün kullandı.

20. Robin Williams (63)

İşte Robin Williams‘ın doğum gününde çekilmiş bir fotoğrafı. Aynı zamanda bu fotoğraf ölümünden 20 gün önce demek oluyor.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR