Karşı Cinsteki Rollerinin Üstesinden Ustalıkla Gelmiş 13 Yetenekli Oyuncu

Oyuncular, hayat vereceği karakterler için, dış görünüşleri ile ilgili birçok şey yapabilirler; saçlarını tamamen kazıtabilir, zayıflayabilir, kilo alabilir; hatta cinsiyetlerini bile değiştirebilirler. İşte listemizde yer alan oyuncular da, karşı cinsteki rolleri için tümüyle değişmiş ve bunun başarıyla üstesinden gelmiş türden kişiler.

Buyrunuz; rolleri için cinsiyetlerini tamamen unutmuş 13 başarılı oyuncu.

1. Angelina Jolie/ Ajan Salt, 2010

Jolie, bu filmde, Rus istihbaratı için çalıştığından şüphelenilen CIA subayı “Evelyn Salt” rolünü oynadı. Plan için, kadın subayın bir erkeğe dönüşmesi gerekiyordu. Angelina, bu değişimi muhteşem bir şekilde gerçekleştirmek için, giyinme odasında sadece birkaç saat geçirmek zorunda kaldı.

2. Gael García Bernal/ Kötü Eğitim (La mala educación), 2004

İspanyol sinemasının bir klasiği olan bu dramatik Pedro Almodóvar filminde, Gael Garcia Bernal bir travestiyi oynuyor. Bernal için yeni bir deneyim olan bu kadın imajı, onun muhteşem oyunculuğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

3. Eddie Redmayne/ Danimarkalı Kız (The Danish Girl), 2015

Filmde, 1920’lerde eşi için kadın kılığına girip poz veren sanatçı Einar Wegener’in hikayesi anlatılır. Sonunda Einar, artık bir kadın olmak istediğini anlar ve dünyanın ilk cinsiyet değiştirme operasyonuna girmeye karar verir. Eddie Redmayne, bu filmde, her iki cinsiyeti de muhteşem bir şekilde oynar ve sonuç olarak ortaya son derece güçlü, felsefi ve lirik bir film çıkar.

4. Cillian Murphy/ Plüton’da Kahvaltı (Breakfast on Pluto), 2005

Plüton’da Kahvaltı, Cillian Murphy’nin kariyerindeki en ikonik ve karmaşık eserlerden biridir. Oyuncunun bu filmdeki karakteri, androjen bir gencin cazibeli bir sarışına dönüşümü üzerinedir.

5. Adam Sandler/ Jack & Jill, 2011

Bir komedi filmi olan Jack ve Jill’de Adam Sandler, bir reklam ajansının çalışanı(Jack) ve onun deli kızkardeşini(Jill) oynadı. Jill, Jack’i ziyarete gelir ve onun hayatını tersine çevirir.

6. Elle Fanning/ 3 Generations, 2015

Elle Fanning, bu filmde erkek olmak isteyen bir genç kadını oynadı. Filmde, karaktere en yakın olan kişiler(Naomi Watts ve Susan Sarandon), onun bir erkek olmaya karar verdiğini bir türlü kabul edemezler ve olaylar gelişir.

7. Hilary Swank/ Erkekler Ağlamaz (Boys Don’t Cry), 1999

Erkekler Ağlamaz, gerçek olaylara dayalı dramatik bir film. Hilary Swank, bu filmde, bir kadın olarak doğan ancak erken yaşlardan itibaren bir erkek gibi hissettiğini fark eden bir karakteri oynuyor. Güzel oyuncu, bu rolü için saçlarını kestirdi, vücudunu bir erkek gibi göstermeye çalıştı ve yaklaşık 1 ay boyunca erkek kılığında vakit geçirdi. Sonunda da, bu film ile Oscar ödülünün sahibi oldu!

8. Robin Williams/ Müthiş Dadı (Mrs. Doubtfire), 1993

Müthiş Dadı, birçok kişinin bildiği ve sevdiği bir film. Williams bu filmde, yaşlı bir dadıyı canlandırıyor. Ancak o aslında, çocuklarını görmek için kadın kılığına girmiş bir dadı. Onun kadın kılığındaki görüntüsü bile, ister istemez insanın yüzünde bir gülümsemeye neden oluyor.

9. John Travolta/ Saç Spreyi (Hairspray), 2007

Bu filmde John Travolta, bir çamaşırhanede çalışan ve fazla kiloları nedeniyle utanıp 10 yıldır evinden dışarı çıkmayan Edna Turnblad isimli bir kadını oynuyor. Travolta’yı böyle bir rolde görmek ise, hayranları için gerçekten şaşırtıcı bir durumdu.

10. Amanda Bynes/ Seksi Futbolcu (She’s the Man), 2006

Bu komedi filmi, Twelfth Night oyununun ücretsiz bir uyarlaması ve aynı anda iki kişi olmanın ne kadar zor olduğunu anlatıyor. Güzel oyuncu Amanda, bu filmde Viola ve ikiz kardeşi Sebastian’ı canlandırıyor. Amanda erkek kılığına girerek, eski erkek arkadaşına bir ders vermek ve futbolun sadece bir erkek oyunu olmadığını ispatlamak istiyor.

11. Patrick Swayze/ Wong Foo’ya Teşekkürler (To Wong Foo Thanks for Everything, Julie Newmar), 1995

Patrick Swayze, bu filmdeki oyunculuğuyla, En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ödülünün sahibi oldu. Bu komedi filminde, drag queen Miss Vida Boheme’yi canlandırıyordu.

12. Tony Curtis and Jack Lemmon/ Bazıları Sıcak Sever (Some Like it Hot), 1959

Bu ünlü filmin konusu açıklamaya bile gerek yok. Çünkü herkes, kadın gibi davranmaya zorlanan iki müzisyenin macerasını izlemekten keyif alır. Jack Lemmon, bu filmdeki rolüyle Oscar’a aday olmuştu.

13. Dustin Hoffman/ Tootsie, 1982

Kadın rolü oynamaya karar veren, kendisini giysi ve makyaj yardımı ile kadın haline getiren yetenekli bir aktörün hikayesi, çok sevilen bir başka film. Dustin Hoffman, bu filmdeki rolüyle, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday olmuştu.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR