12 Farklı Kaş Şekli Ve Kaşlarınızın Karakteriniz Hakkında Söyledikleri

Gözler kalbin aynasıysa, o zaman kaşlar da o aynanın çerçevesidir. Dolayısıyla onlar da karakterimiz hakkında çok fazla şey söyleyebilir…

Listemizde, kaş şekline göre kişilik analizi ile ilgili bazı yorumlara yer vereceğiz. Bu yorumları, hem kendi üzerinizde hem de tanıdığınız insanların üzerinde test edebilirsiniz. Buyrunuz, 12 farklı kaş şekli ve kaşlarınızın karakteriniz hakkında söyledikleri!

1. Standart kaşlar

Orta kalınlıkta ve birbirinden uzaktaki kaşlar, geleneksel değerlere ve karakter bütünlüğüne bağlılık anlamına gelmektedir. Aynı zamanda dramatizasyona aşırı eğilimli olmadığınızı gösterir.

2. Ekstra uzun kaşlar

Uzun kaşları olan insanlar, stresle başa çıkabilirler ve çok girişkenlerdir. Bunlar tükenmez bir enerjiye sahip ve geniş ilgi alanları olan insanlardır. Eğer uzun kaşlara sahipseniz, tüm sorunlarınızı tek başınıza çözmeye alışkınsınızdır ve sıkıntılarınızı nadiren başkalarıyla paylaşıyorsunuz demektir.

3. Kısa kaşlar

Ayrıntılara takılıp duruyorsunuz. Bazen yaşamın zorluklarıyla başa çıkmanın zor olduğunu gördüğünüz için; başkalarının sorunlarından şikayet etmesi de hiç hoşunuza gitmiyor. Ve henüz hiçbir dağ sizin için çok yüksek değil!

4. Kalın kaşlar

İç ve dış çekiciliğinize tamamen güvenin. Sizin gibi insanlar, sorunlarla kolayca başa çıkabilirler. Siz hedeflerinize odaklandıktan sonra, bir daha durdurulamazsınız demektir. Tamamen kendi hayatınızla ilgilendiğiniz için başkalarının sizin hakkınızda düşüneceklerinden endişe duymuyorsunuz. Sizin gibi insanlara, kısaca “serbest ruhlar” denilebilir.

5. İnce kaşlar

Çok ince kaşlar, doğuştan sahip olunan incelikleri ifade ederler. Sorunlar sizin öncelikler listenizde değildir ve bunları çoğu zaman ustalıkla önlemeyi başarırsınız. Daha ne olsun ki? Siz mükemmel bir dinleyicisiniz ve her şeye- herkese karşı merhametli bir ruhsunuz!

6. Yüksek kemerli kaşlar

Yüksek kemerli kaşları olanlar, iletişim konusunda hassas ve seçicidirler. Bu yüzden ilk görüşmelerde, insanlar tarafından kibirli olarak görülebilirler. Ancak meselenin aslı, güveninizi kazanamamış birine tamamen açılmamanızdır. Mükemmeliyetçilik ve öz eleştiri, sizin her zaman en iyi arkadaşınız olmuştur.

7. Düşük kemerli kaşlar

Düşük kemerli kaşlara sahip olan bir insanın, her durumda güvenebileceğiniz türden biri olduğundan emin olabilirsiniz. Bu insanlar genellikle çekici bir kişiliğe sahiptirler ve ciddi, uzun süreli ilişkiler kurabilirler.

8. Üçgen kaşlar

Kaşlarınızın keskin ve açısal şekli, dinamik bir kişiliğiniz olduğu anlamına gelir: Durumları hızlı bir şekilde analiz etme ve şimşek hızında kararlar alma beceriniz vardır. Bu özelliğiniz, bazen istenmeyen sonuçlar doğurabilir, ancak elbette avantajları da vardır: Doğal bir lider olarak; başkalarına ilham olmaktan ve sorumluluk almaktan asla çekinmezsiniz!

9. Yuvarlak kaşlar

Bu kaş tipi, şefkat ve dikkatlilik açısından tartışılmaz bir işarettir. Başkalarının sorunlarına asla kayıtsız kalamazsınız ve muhtaçlara yardım etmeye her zaman hazırsınızdır.

10. Düze yakın kaşlar

Kavisi belirgin olmayan kaşlar, analitik bir zihniyet ve akılcı düşünceye olan meyili ifade eder. “İki kere düşün, bir kere yap”, sizin hayata bakışınızı en iyi tanımlayan cümledir. Mücadele etmekten ve başkalarının dile getirmekten çekindiği gerçekleri söylemekten asla çekinmiyorsunuz.

11. Köşeli kaşlar

Kaşlardaki eğimin açısı ne kadar dikse, ruhunuzun içinde yer alan duygular ve tutkular da o kadar güçlüdür. Tanıştığınız herkeste kalıcı bir izlenim bırakıyorsunuz. Sizin gibi insanlar, hayattan tam olarak ne istediklerini iyi bilirler ve her zaman başarıya doğru en hızlı yolu bulurlar.

12. Seyrek kaşlar

Açık renkli ve seyrek kaşlar, nadir rastlanan bir durumdur. Bu nedenle şekilleri kolayca tanımlanamaz. Bu, güvensizliğin kesin bir işaretidir. Kendi karakteriniz ve yeteneklerinizden şüphe duymaya meyillisiniz ve bu da çekingenliği beraberinde getiriyor. Kendinizle ilgili şüphelerinizi bir an önce terk etmenizi ve kanatlarınızı kullanarak yeni başarılara uçmanızı öneriyoruz! Çünkü zaten tüm bunlara sahipsiniz!

*Bunlar da ilgini çekebilir:

10 Farklı Dudak Tipi Ve Dudaklarınızın Kişiliğiniz Hakkında Söyledikleri

9 Farklı Ayak Tipi Ve Ayaklarınızın Kişiliğiniz Hakkında Söyledikleri

10 Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

9 Farklı Sarılma Şekli Ve Bunların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR