Ana Sayfa Yaşam 9 Farklı Sarılma Şekli Ve Bunların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

9 Farklı Sarılma Şekli Ve Bunların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

0
9 Farklı Sarılma Şekli Ve Bunların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

Her insan duygularını sözlü olarak ifade edemeyebilir veya ifade etmekte ciddi biçimde zorlanabilir. Neyse ki beden dili diye bir şey var da karşımızdakine duygularımızı konuşmadan da anlatabiliyoruz ya da karşımızdaki bize duygularını bu şekilde anlatabiliyor. İşte sarılmak da, duyguları anlatmanın en güzel ve en kolay yolu. Ancak her sarılma şekli, elbette aynı duyguları ifade etmiyor. Buyrunuz; sarılma şekilleri ve anlamları eşliğinde, en fazla tercih ettiğiniz sarılma şeklinin ilişkinizin hakkında söyleyebilecekleri.

Sevgiliyle Sarılma Şekilleri Ne Anlatıyor?

Her sarılmanın bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Birine sarılmak bağ kurmanın en harika yoludur. Bununla birlikte sarılmanın farklı seviyeleri ve türleri bulunuyor. Partnerinizle uyguladığınız sarılma şekilleri ve anlamları ile birlikte daha iyi bir ilişki analizi yapmanız mümkündür.

Sevgiliniz, eşiniz, flörtünüz, arkadaşlarınız, duygusal yoğunluk yaşadığınız kişilerle sarıldıysanız veya sarılmayı planlıyorsanız mutlaka içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz. İçeriğimizde en çok uygulanan 9 farklı sarılma şekli ile birlikte bonus olarak 4 farklı sarılma şeklini detaylı inceliyoruz.

1. Arkadan sarılmak

Bu şekilde yapılan güçlü bir kucaklaşma, sevgilinizin sizi tüm zorluklardan korumaya hazır olduğunu ve sorumluluk almaktan korkmadığını gösteriyor. Sevgiliniz gerçek şövalye ve onun yanında her zaman bugün olduğu kadar güvende hissedeceksiniz!

2. Belden sarılmak

Sevgiliniz duygularını size tam anlamıyla açıklayabilmiş olmasa da, bu sarılma şekli aslında birçok şeyi anlatıyor. O sizin yanınızda tüm silahlarını çıkarıp atıyor ve sizinle mümkün olduğu kadar çok vakit geçirmek istiyor. Ancak dikkatli olmanızda fayda var: Çünkü bu adamlar genellikle çok çabuk aşık olup vazgeçebiliyorlar.

3. Sırtını sıvazlayarak sarılmak

Bu pozisyonda en fazla merak edilen konulardan birisi, karşı taraf tarafından sarılırken sırt sıvazlamak ne anlama gelir? Sorusudur. Bu konuda birçok yorum bulunuyor. Aslında sırt sıvazlamak en içten hareketlerden birisidir. Fakat romantik ilişkilerde tam tersi bir durum olarak görülebiliyor. Yani romantik ilişki dışında arkadaşlık hissi uyandırabiliyor. Bununla beraber sırt sıvazlamak huzur ve güven göstermek için yapılabiliyor.

Bu sarılma şekli, romantik ilişkilerden çok dostluklar arasında yaygın. Artık birbirinizi sadece arkadaş gibi görüyorsanız; romantizm sizin için pek mümkün görünmüyor. Eğer ilişki içindeyseniz ve size sadece bu şekilde sarılıyorsa; sevgilinizi size bağlayan şey aşk değil gibi görünüyor.

4. Gözlerinin içine bakarak sarılmak

Sevgiliniz eğer sizinle nazik bir şekilde kucaklaşırken gözlerinizin içine bakıyorsa; aranızda doğru ve derin bir bağlantı olduğundan emin olabilirsiniz. O size gerçekten çok değer veriyor ve sizinle yaşadığı her an onun için gerçekten önemli. Sizinle yaşadığı ilişkiden gerçekten çok mutlu ve sizinle bir gelecek hayal ediyor.

5. Aradaki mesafeyi koruyarak sarılmak

Bu sarılma biçimi, aranızda gerçek anlamda bir mesafe olduğunu, aslında size sarılmak istemediğini; sadece nazik davrandığını gösteriyor. Belki ikiniz de birbirinize değer vermiyor; sadece günü kurtarmaya çalışıyorsunuzdur… Eğer bir insan size tatsız bir şekilde davranıyorsa; basit bir el sıkışma yeterlidir. Ancak elbette bazı istisnai durumlar olabilir. Örneğin, bir aile yemeğine katıldıysanız ve huysuz bir akrabanızla yeni tanıştıysanız, bu sarılma şekli sizin için çok ideal olabilir.

6. Uzun uzun sarılmak

Bu sarılma şekline herkes aşinadır. Sevdiklerimizin desteğine ihtiyacımız olduğunda, bu tarz bir sarılma bize gerçekten iyi hissettirebilir. Çünkü herhangi bir sözcüğe ihtiyaç duyulmaz; bu kucaklaşma her şeyi anlatır. Eğer sevgiliniz size bu şekilde sarılıyorsa; sizinle neşeye de üzüntüye de var demektir; ki bundan daha güzel ne olabilir?

7. Tek elle sarılmak

Bu sarılma tipi, sevgilinizin sizi kanatlarının altına alarak her türlü zorluktan korumaya çalıştığı anlamına gelir. Eğer sadece arkadaşsanız, bu, yardım ve destek anlamına gelir. Bu sarılma şeklini eğer bir kadın bir erkeğe karşı yapıyorsa ise, onu sadece arkadaş olarak gördüğü ve aralarında bir ilişki olma ihtimalini düşünmediği anlamına gelir.

8. Yaramaz bir sarılma

Bu sarılma biçimi, fırtınalı bir ilişkiyi ve sevgilinizin ilişkinizi yeni bir boyuta taşımak için sabırsızlandığını gösteriyor. Sevgiliniz, karşısındaki kadının sadece kendisine ait olduğunu göstermeye çalışıyor. Eğer ilişkiniz yeniyken size bu şekilde sarılıyorsa; bu derin duygular ifade etmeyen bir durumdur. Ancak uzun süredir birlikteyseniz; bu, aranızdaki tutkunun hala sürdüğü anlamına geliyor.

9. Güçlü bir sarılma

sarılma şekilleri ve anlamları

Bu sarılma şekli, sevgilinizin size çok iyi davrandığı ve sizi cesaretlendirdiği anlamına geliyor. Sevgiliniz hem çok samimi hem de romantik biri. Ve sizinle güçlü ve mutlu bir aile kurmayı hayal ediyor. Ayrıca bu sarılma şekli, genelde evli çiftler arasında daha fazla görülüyor. Bu yüzden sevgilinize daha yakından bakmanızda fayda var. 🙂

Sarılmanın Kanıtlanmış Faydaları Nelerdir?

Sevgiliyle sarılma şekilleri ve anlamları mutlaka incelenmesi gereken bir konudur. Bununla birlikte sarılmanın kanıtlanmış faydalarının ne olduğu hakkında birkaç duyum almış olabilirsiniz. Örnek olarak bazı bilim adamlarına göre sarılmak, vücuttaki mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlıyor ve stresi, depresyonu azaltıyor.

Sarılma hareketi ile birlikte vücutta oksitosin hormonu salgılanır ve bireyler daha olumlu ve pozitif düşünür. Özellikle sevgili, eş, dost gibi bağ kurulan kişilerle sarılmak daha mutlu ve huzurlu hissetmeye sebep olur. Bunların dışında sarılmanın ilginç birkaç faydasını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Sarılma ile oluşan mutluluk seviyesi artışı sayesinde acıya karşı bağışıklık güçlenir.
  • Yaşanılan her türlü üzüntü ve sorun kısacık bir sarılmayla daha kolay atlatılır.
  • Sarılma anında yapılan minik dokunuşlar beyne doğrudan iletişim sağlayan tensel sinirleri harekete geçirir. Bu sinirler endorfin salgılar ve sakinleşme hissi uyandırır.
  • Sarılmak kalp sağlığına iyi gelir, yapılan araştırmalarda sarılma sırasında oksitosin salgılanır ve böylece kalp hastalıklarına yakalanma riski azalır.

Bonus Sarılma Şekilleri

Sarılma şekilleri her çift için neredeyse aynı şeyi temsil ediyor. Vücut dili birçok şey anlatır ve aynı zamanda anlık mutluluk, karşı tarafa olan sevgi durumu gibi çeşitli duyguları anlamak mümkündür. Bizler de ilişkilerinizde uygulanan sarılma türlerini ve verdikleri mesajları derledik. İşte bonus sarılma şekilleri…

10. Taşıyarak sarılmak

sarılma şekilleri ve anlamları

Taşıyarak sarılmak muhtemelen kadınlar arasında en sevilen sarılma şekli olabilir. Bunun sebebi ise genellikle erkek tarafın kadını kucaklaması ve yakınlık, ilgi göstermesinden diyebiliriz. Bu sarılma şeklinde hassas olmak önemlidir. Aynı zamanda taşıyarak sarılmanın da farklı şekilleri ve anlamları vardır.

Örnek olarak kadını dik bir şekilde kalça altından tutarak sarılmak veya kadını yan bir şekilde taşımak farklı tarzlardır. Bu sarılma pozisyonlarında temas fazladır ve etkileşim yoğundur. Ancak genel itibariyle olumlu bir his uyandırdığını söyleyebiliriz.

11. Ellerinizi partnerinizin cebine koyarak sarılmak

sarılma şekilleri ve anlamları

Ellerinizi partnerinizin cebine koyarak sarıldığınız zaman bu rahatlık ve güven ortamı oluşturuyor. Yani ellerinizi partnerinizin cebine sokmak, kişinin sizler için bir anlam ifade ettiğini gösteriyor. Bu durum karşı taraf içinde geçerli. Bunun dışında dengelerinizi paylaşmanız zaman içerisinde daha güçlü duyguları paylaşacağınız anlamına geliyor.

12. Köprü şeklinde sarılmak

Bu sarılma şekli, vücudun üst tarafının birbirine yakın olduğu ve alt bölgenin birbirine uzak olduğu pozisyondur. Genellikle bu sarılma şeklinde, anlık ilişkide anlaşmazlık ve rahatsızlık olduğu anlamı yansıtıyor. Köprü şeklinde sarılmak arada samimiyetsiz bir mesafenin oluşmasını sağlıyor. Herhangi bir duygusal yakınlık veya çekim barındırmıyor. Duygusal bir ilişki içerisindeyseniz ve karşı taraftan bu şekilde bir sarılma pozisyonu oluşturuluyorsa, hislerinizi gözden geçirmenizde fayda var.

13. Oyuncak bebek sarılışı

sarılma şekilleri ve anlamları

Bu sarılma şekli genellikle olumsuz bir durumu yansıtıyor. Bir taraf sarılırken diğer taraf oyuncak bebek gibi tepkisiz kalır. Bu aşamada ilişkide ciddi sorunlar olabiliyor. Oyuncak bebek sarılması veya karşı tarafın tepkisiz kalarak sadece tek bir kişinin sarılması durumu genellikle olumsuz bir durumu işaret ediyor. Ancak yine de karşı tarafın tepkisiz kalmasına rağmen sarılmaya izin vermesi bir umut verebilir.

Erkeklerin Hoşuna Giden Sarılma Şekilleri

sarılma şekilleri ve anlamları

Hem erkeklerde hem de kadınlarda sarılmanın şeklinin farkları vardır. Örnek olarak erkeklerde bir futbol maçını kazandıktan sonrasında veya normal romantik bir zamanında sarılma şekli ve anlamları bambaşkadır. Bu sebeple erkeklerin sarılma şekilleri ve anlamları partnerleri tarafından merak edilebiliyor. Erkeklerin hoşuna giden sarılma şekillerinden bazıları şu şekildedir:

  • Kucağında yatmak ve izleme pozisyonunda öncelikle yerde veya kanepede çapraz bir şekilde oturun. Partnerinizin uzanarak başını kucağına koymasını sağlayın.
  • Şezlong pozisyonu için oturur pozisyonda olmak önemlidir. Erkek sırtını yaslamalıdır ve bacakları hafif V şeklindeyken partnerini iki bacağının arasına oturmalıdır. Bu şekilde bir temas oluşturulabilir.
  • Yakına oturmak ve kenetlenme şekilleri, ilişkide önemli bir rol oynuyor. Kişiler yan oturur pozisyondayken ellerini bacaklarına, kollarını omuzlarına koyar. Aynı zamanda baş kısmı erkeğin omuzlarına yaslanabilir.

Kadınların Hoşuna Giden Sarılma Şekilleri

Kadınların hoşuna giden en temel sarılma şekli başını partnerlerinin göğsüne yaslamaktır. Özellikle boy farkı olan partnerler için mükemmeldir. Bu pozisyon genellikle ayakta veya yatarak yapılır. Başı göğse koyma kadınlar tarafından sevilen bir pozisyondur. Üstelik partnerle bağlantıyı, yumuşaklığı artırır. Bu pozisyonda kadın, partnerinin göğsüne kafasını yaslar. Özellikle dinlenirken, nefesini ve kalp atışlarını hissederken huzurlu hisseder. Kişiler duruma göre ellerini partnerlerinin beline sarabilir.

Yararlanılan Kaynak

*Ayrıca bu yazımız da ilgini çekebilir:

10 Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz