9 Farklı Sarılma Şekli Ve Bunların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

Tem 30, 2017

Her insan duygularını sözlü olarak ifade edemeyebilir veya ifade etmekte ciddi biçimde zorlanabilir. Neyse ki beden dili diye bir şey var da karşımızdakine duygularımızı konuşmadan da anlatabiliyoruz ya da karşımızdaki bize duygularını bu şekilde anlatabiliyor.

İşte sarılmak da, duyguları anlatmanın en güzel ve en kolay yolu. Ancak her sarılma şekli, elbette aynı duyguları ifade etmiyor. Buyrunuz; sarılma şekilleri ve anlamları eşliğinde, en fazla tercih ettiğiniz sarılma şeklinin ilişkinizin hakkında söyleyebilecekleri.

1. Arkadan sarılmak

Bu şekilde yapılan güçlü bir kucaklaşma, sevgilinizin sizi tüm zorluklardan korumaya hazır olduğunu ve sorumluluk almaktan korkmadığını gösteriyor. Sevgiliniz gerçek şövalye ve onun yanında her zaman bugün olduğu kadar güvende hissedeceksiniz!

2. Belden sarılmak

Sevgiliniz duygularını size tam anlamıyla açıklayabilmiş olmasa da, bu sarılma şekli aslında birçok şeyi anlatıyor. O sizin yanınızda tüm silahlarını çıkarıp atıyor ve sizinle mümkün olduğu kadar çok vakit geçirmek istiyor. Ancak dikkatli olmanızda fayda var: Çünkü bu adamlar genellikle çok çabuk aşık olup vazgeçebiliyorlar.

3. Sırtını sıvazlayarak sarılmak

Bu sarılma şekli, romantik ilişkilerden çok dostluklar arasında yaygın. Artık birbirinizi sadece arkadaş gibi görüyorsanız; romantizm sizin için pek mümkün görünmüyor. Eğer ilişki içindeyseniz ve size sadece bu şekilde sarılıyorsa; sevgilinizi size bağlayan şey aşk değil gibi görünüyor.

4. Gözlerinin içine bakarak sarılmak

Sevgiliniz eğer sizinle nazik bir şekilde kucaklaşırken gözlerinizin içine bakıyorsa; aranızda doğru ve derin bir bağlantı olduğundan emin olabilirsiniz. O size gerçekten çok değer veriyor ve sizinle yaşadığı her an onun için gerçekten önemli. Sizinle yaşadığı ilişkiden gerçekten çok mutlu ve sizinle bir gelecek hayal ediyor.

5. Aradaki mesafeyi koruyarak sarılmak

Bu sarılma biçimi, aranızda gerçek anlamda bir mesafe olduğunu, aslında size sarılmak istemediğini; sadece nazik davrandığını gösteriyor. Belki ikiniz de birbirinize değer vermiyor; sadece günü kurtarmaya çalışıyorsunuzdur… Eğer bir insan size tatsız bir şekilde davranıyorsa; basit bir el sıkışma yeterlidir. Ancak elbette bazı istisnai durumlar olabilir. Örneğin, bir aile yemeğine katıldıysanız ve huysuz bir akrabanızla yeni tanıştıysanız, bu sarılma şekli sizin için çok ideal olabilir.

6. Uzun uzun sarılmak

Bu sarılma şekline herkes aşinadır. Sevdiklerimizin desteğine ihtiyacımız olduğunda, bu tarz bir sarılma bize gerçekten iyi hissettirebilir. Çünkü herhangi bir sözcüğe ihtiyaç duyulmaz; bu kucaklaşma her şeyi anlatır. Eğer sevgiliniz size bu şekilde sarılıyorsa; sizinle neşeye de üzüntüye de var demektir; ki bundan daha güzel ne olabilir?

7. Tek elle sarılmak

Bu sarılma tipi, sevgilinizin sizi kanatlarının altına alarak her türlü zorluktan korumaya çalıştığı anlamına gelir. Eğer sadece arkadaşsanız, bu, yardım ve destek anlamına gelir. Bu sarılma şeklini eğer bir kadın bir erkeğe karşı yapıyorsa ise, onu sadece arkadaş olarak gördüğü ve aralarında bir ilişki olma ihtimalini düşünmediği anlamına gelir.

8. Yaramaz bir sarılma

Bu sarılma biçimi, fırtınalı bir ilişkiyi ve sevgilinizin ilişkinizi yeni bir boyuta taşımak için sabırsızlandığını gösteriyor. Sevgiliniz, karşısındaki kadının sadece kendisine ait olduğunu göstermeye çalışıyor. Eğer ilişkiniz yeniyken size bu şekilde sarılıyorsa; bu derin duygular ifade etmeyen bir durumdur. Ancak uzun süredir birlikteyseniz; bu, aranızdaki tutkunun hala sürdüğü anlamına geliyor.

9. Güçlü bir sarılma

Bu sarılma şekli, sevgilinizin size çok iyi davrandığı ve sizi cesaretlendirdiği anlamına geliyor. Sevgiliniz hem çok samimi hem de romantik biri. Ve sizinle güçlü ve mutlu bir aile kurmayı hayal ediyor. Ayrıca bu sarılma şekli, genelde evli çiftler arasında daha fazla görülüyor. Bu yüzden sevgilinize daha yakından bakmanızda fayda var. 🙂

Yararlanılan Kaynak

*Ayrıca bu yazımız da ilgini çekebilir:

10 Uyku Pozisyonu Ve Bu Pozisyonların İlişkiniz Hakkında Söyledikleri

Facebook Yorum

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.