Trafik Kazasında Kaybettiği Oğlunun Kalp Atışlarını Bir Başkasının Bedeninde Dinleyen Anne

ABD’nin Omaha şehrinde yaşayan Lisa Swanson, 2012 yılında, bir trafik kazasında 18 yaşındaki oğlunu kaybetti. Lisa’nın oğlu Levi, hayattayken organlarını bağışlamıştı, bu yüzden o öldükten sonra, kalbi 60 yaşındaki Terry Hooper isimli hastaya takıldı.

Acılı anne, oğluyla birlikte ona ehliyet almaya gittiklerinde, kendisine organlarını bağışlayıp bağışlamadığını sorduklarını ve Levi’nin de bu soru karşısında onun gözlerine baktığını söylüyor. Lisa, oğlunun cevap bekleyen bakışlarını, “Babanız bir bağışçı, ben bağışçıyım, iki büyük kardeşiniz de bağışta bulunuyor…” diyerek yanıtlamış ve oğlu da organlarını bağışladığını, böylece belirtmiş…

Ve oğlunu kaybetmesinin acısını hala yüreğinde taşıyan anne, bu acı olayın üzerinden 4 yıl geçtikten sonra, oğlunun kalbini taşıyan kişiyle, organ bağışının önemine dikkat çekmek için bir araya geldi. Yaşlı adam Hooper, acılı anneyi üzerinde Levi’nin fotoğrafı olan bir tişörtle karşıladı.

Görüşmeye gidene kadar son derece heyecanlı olan anne, gözyaşlarını tutamayarak oğlunun bir başkasının bedeninde atan kalbini dinledi… “Mutluluk ve üzüntüyü bir arada yaşıyorum. Oğlum hayatta olmadığı için çok üzgünüm ama başka bir bedene hayat verdiği için de sevinçliyim”.

Hooper ise, oğluna minnet duyduğunu ve her gün onu düşündüğünü söyleyerek, Lisa’ya bir kez daha teşekkür etti. Ve ona, içindeki kayıt cihazına oğlunun kalp atışlarını kaydettiği oyuncak bir ayı hediye etti.

Bu hediye karşısında çok duygulanan Lisa, bir yandan sevinç ve üzüntü gözyaşları dökerken; bir yandan da kurduğu cümlelerle organ bağışına bir kez daha dikkat çekmeye çalıştı:

“Bence organ bağışı, verilebilecek en bencil olmayan hediye.”

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR