Liselilerden Tecavüzü Önlemek İçin Muhteşem Buluş: Uyuşturucu İlaçları Tespit Eden Kamış

Tecavüz oranları, ne yazık ki tüm dünyada ciddi bir biçimde artmaya devam ediyor ve üç lise öğrencisi buldukları basit çözümle, bunun önüne geçmeyi umuyor. Florida’daki bir lisede öğrenci olan üçlü, aldıkları girişimcilik dersinde, bu önemli konu için öyle bir fikir geliştirdiler ki; gerçekten akıllarını takdir etmemek imkansız!

Mucitlerden biri, buluşlarını hangi düşünceden hareketle oluşturduklarını “Genç bir kadın olmak, hiç kolay değil. Bununla ilgili özellikle de lisedeyken duyduğumuz çok fazla sıkıntı var.” diyerek açıklıyor.

İşte onların anlamlı buluşu!

Lise öğrencileri olan Victoria Roca, Susana Cappello ve Carolina Baigorri, tecavüz olayları artık tarihe karışsın istediler.

Ve ona karşı küçük bir silah geliştirdiler!

Bu üçlü, mağdurları uyuşturmak için kullanılan popüler ilaçları tespit edecek bir kamış icat etti.

Buna göre; kamış hazır olduğunda, eğer Rohypnol, GHB veya ketamin gibi uyuşturucu maddelere maruz kalırsa, rengi maviye dönecek!

Bu genç mucitlerden biri olan Carolina, “Ne yazık ki tecavüzü sona erdiremiyoruz ancak en azından tecavüzü ve uyuşturucuya maruz kalabileceğiniz tehlikeli durumları azaltmayı umuyoruz” diyor.

Biz de bu cesur mucitleri, muhteşem fikirlerinden dolayı tebrik ediyoruz! İşte bu da onların dahiyane buluşunun sunum videosu:

Üçlü, şu anda icatları için patent almayı bekliyor. Bu buluş kulağa basit gibi gelse de; uyuşturucu maddelerle gerçekleştirilen tecavüz vakalarının oranının ciddiyeti düşünüldüğünde; kulağa hiç de mantıksız gelmiyor.

Yararlanılan Kaynak

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR