Ana Sayfa Sağlıklı Yaşam Teramisin Krem Nedir? Terramycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Teramisin Krem Nedir? Terramycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

0
Teramisin Krem Nedir? Terramycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Terramycin yani Teramisin krem, birçok kişinin ecza dolabında yerini alan ilaçlardan birisidir. Teramisin krem, çeşitli rahatsızlığı olan ciltlerle kullanılır. Bunun yanı sıra Teramisin, hızlı sonuçlarla birlikte kısa sürede etkisini gösterebilir. Aynı zamanda Teramisin krem nedir? Teramisin krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Konularını mutlaka bilmenizi öneriyoruz. İşte detaylar…

Teramisin Nedir?

Teramisin krem nedir? özetlemek gerekirse ciltte oluşan yanık, uçuk, arı sokması, sivilce gibi problemlere ve açık yaralara uygulanan bir ilaçtır. Aynı zamanda çıban ve ağız için aft tedavilerinde kullanılabiliyor. Terramycin deri merhemi dışında göz için üretilen formülü ise çıban ve arpacık gibi problemler için kullanılabilir. Yani Teramisin, hastalara sağladığı faydalarla yaygın şekilde önerilen ve reçete edilen merhemdir. Antibiyotik grubunda yer alması ile birlikte iltihaplı yaraların iyileştirilmesinde etkilidir. Çünkü yaralara sebep olan mikrop ve virüsleri öldürür. Böylece yaranın iyileşmesine adına uygun ortamı hazırlar.

Teramisin krem nedir

Teramisin krem genelde yan etkileri görünmeyen bir kremdir. Ancak bazı koşul ve kişilerde kullanılması önerilmez. Genel olarak baktığımızda tam olarak etkilerini anlamak açısından mutlaka prospektüsün okunması önerilir. Örnek olarak içeriğinde bulunan etken maddelere karşı duyarlılığı olanlar, hamileler, emzirenler, bebekler ve 8 yaş altı çocuklar tarafından kesinlikle kullanılmamalıdır. Üstelik kullanıldığı zaman çeşitli şikayetler meydana geliyorsa kullanımı kesmek gerekebilir. Bunun dışında çeşitli cilt sorunlarında kullanılan etkili bir antibiyotik kremdir.

Teramisin Krem Ne İşe Yarar? Sivilcelere İyi Gelir mi?

Teramisin yani Terramycin krem, tropikal uygulamalar için geliştirilen cilt ve yaraların tedavisi için uzmanlar tarafından önerilir. Sivilce tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Deriye lokal olarak uygulanır ve iltihaplı sivilce yapısında daha çok kullanılır. Bu ise içeriğindeki etken unsuru olan Oksitetrasiklin Hidroklorür ve Polimiksin B Sülfat içeriğidir.

Teramisin krem nedir

Terramycin Açık Yaraya Sürülür mü?

Teramisin krem, enfekte haline gelen küçük yara ve yanıkların lokal tedavisinde kullanılır. Terramycin açık yaraya sürülür mü? Genel olarak baktığımızda ise açık yaralarda uygulanmaz. Ancak özellikle iltihaplı enfeksiyonlar ve enfekte olan küçük yanık ve yaraların lokal tedavisinde kullanılabilir. Böylece cilt kısa sürede hızlı bir şekilde onarılır ve tedavi sağlar.

Teramisin Krem Faydaları Nelerdir?

Genel olarak Teramisin krem faydaları ve yarar sağlamış olduğu sağlık koşulları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Büyük çıban tedavilerinde,
 • Arı sokmasında,
 • Dudak uçuklarının tedavisinde,
 • İltihap oluşturan tüm açık yaralarda,
 • Ciltte oluşan enfeksiyonlarda,
 • Dudak çatlaklarında,
 • Sivilce tedavisi sürecinde izlerin azaltılmasında Teramisin kremi tercih edilebilir.

Teramisin Krem Nasıl Kullanılır?

Cilde uygulanan Teramisin krem nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız biraz daha detay girelim. Teramisin kullanmadan öncesinde mutlaka sürülecek bölgeyi iyice temizlemeyi unutmayın. Yanık ve yara olan cilde ve hatta arpacık olan göze ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Rahatsızlık olan bölgeye günlük 2 ila 3 kere uygulanması önerilir. Terramycin deri merhemi kullanım sürecine göre birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişiklik gösterebilir. Bu durumda tam anlamıyla iyileşme sağlanana kadar devam edilmelidir. Gün içerisinde 2 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Teramisin krem nedir

Bebeklerde Teramisin Nasıl Kullanılır?

Teramisin krem bebeklerde kullanılır mı? Ve nasıl kullanılır? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Teramisin krem genel olarak bebeklerde kullanılmaz. Aynı zamanda çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Bu sebeple mutlaka doktor tavsiyesi gerekir. Teramisin krem, 8 yaş üzeri yetişkin ve çocuklar içindir ve çeşitli faydası bulunan kremin 8 yaş altında kullanımı olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple mutlaka doktor önerisi ile hareket etmek gerekir.

Teramisin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Teramisin kremin yan etkileri diğer kremlere göre daha az görülse de bazı yan etkileri vardır. Yani yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Yine de Teramisin kremin olası yan etkilerinden bahsetmek gerekebilir. Teramisin krem yan etkileri şu şekildedir:

 • Nefes almada güçlük çekmek
 • Karın ağrısı
 • Kurdeşen
 • Ciltte aşırı duyarlılık
 • Boğaz, dil ve dudakta oluşan şişkinlik
 • Kontakt dermatit ihtimali
 • Karın ağrısı gibi etkiler görülebilir.

Krem kullanımı sürecinde tüm bu yan etkilerle birlikte farklı durumlar gözlemleniyorsa mutlaka kullanım sonlanmalıdır. Eğer bu tarz etkiler görülmüyorsa aynı düzeyde kullanıma devam edilebilir.

Teramisin krem nedir

Terramycin Krem Fiyat

Terramycin krem fiyat senelere göre değişiklik gösterebilir. Kremin fiyatı ortalama olarak 70 ila 100 TL aralığında değişiyor. Aynı zamanda bu krem reçetesiz şekilde verilmektedir. En doğru Terramycin fiyat bilgisi için eczacınızdan destek alabilirsiniz.

Bu içerik kesinlikle tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. İlaç kullanımı öncesinde mutlaka uzman hekiminize ve eczacınıza danışmanızı öneririz.

Terramycin Göz Merhemi Nedir?

Terramycin göz merhemi genellikle göz enfeksiyon tedavisi için doktor tarafından önerilir. Korneada oluşan bakteriyel enfeksiyonlar, gözün beyaz kısmını veya göz kapağın içini kaplayan ince zar kısmında oluşan enfeksiyonun tedavisi için kullanılabilir. Terramycin yani Teramisin krem, deri merhemi, kızarıklık, şişlik, uçuk, akne, cilt enfeksiyonu gibi çeşitli bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlara karşı etkili antibiyotik kremdir.

Teramisin Krem Nedir? Terramycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? İçeriğimiz ilginizi çektiyse, Adet Kanamasını Ne Keser? Nasıl Durdurulur? İçeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz