Ana Sayfa Güzellik Sihirli Dokunuş: G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sihirli Dokunuş: G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

0
Sihirli Dokunuş: G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?
g5 masajı

Selülitsiz, sımsıkı ve pürüzsüz bir cildin sırrı olarak nitelendirilen G5 masajını duydunuz mu? Birçok alanda öne çıkan G5 masajı, selülit onarımı için sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisidir. Bununla birlikte G5 masajının ismi, kullanılan G5 aletinden geliyor. Uzun senelerdir selülit onarımında ilk akla gelen yöntemlerden birisi olarak sürekli tercih ediliyor. G5 masaj cihazı hem selülit onarımında hem de bölgesel zayıflama sürecinde kendini göstermektedir. Uygulama sonrasında lokal sıkılaşmaya destek olurken ödem, şişkinlik ve spazm gibi problemleri onarır. Üstelik bu masaj, Kas ve eklem hareketliliği, kronik yorgunluğa bağlı semptomları da ortadan kaldırıyor. Gelin en popüler selülit masaj çeşitlerinden olan G5 masaj yöntemi ve faydaları hakkında merak edilen tüm detaylara yakından bakalım.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı nedir? detaya inecek olursak, G5 masaj cihazının cilde uyguladığı itme ve hızlı vibrasyon yöntemiyle fazla yağı, selüliti yakar. Uygulama bölgesine itme ve titreşim hareketleri yapar. Ritmik masaj sayesinde vücuttaki kan dolaşımı artarken bazı kas ve eklem sorunlarına iyi gelir. Genel olarak G5 masaj yöntemi, dünyada selülit tedavisi için sıklıkla kullanılıyor. Günümüze kadar birçok olumlu G5 masajı yorum alarak kullanıcı memnuniyetini yükseltmiştir. Bu sebeple hala sıklıkla kullanılan etkili yöntemlerden birisidir. Çok uzun süredir G5 masajı yapılmakta ve G5 masaj aletleri, teknolojik yeniliklerle desteklenmektedir. Bu masajı yaptırmak isteyenler mutlaka çok iyi araştırma yapmalı ve işin uzmanından destek almalıdır.

G5 masajı

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masaj aletinin çalışma prensibi oldukça basittir. Direkt selülitli bölgeler üzerinde kullanılmaktadır. Çoğunlukla ilk seansın ardından etkilerini hafif bir şekilde gösterebiliyor. Ancak masaj sonrasında spora, beslenmeye ve sıvı tüketimine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda işin uzmanından ve deneyimli ekiplerle çalışarak uygulanmalıdır. G5 masajı nasıl yapılır detaya inmek gerekirse, ortalama 20 dakikalık seansla birlikte toplamda 5-10 seans arasında uygulanır. İşin uzmanları, masaj yapılması hedeflenen bölgeyi belirledikten sonra aralıksız titreşim verirler. Bu süreçte acı hissedilmez, ekstra bir müdahaleye gerek yoktur.

G5 masaj yöntemi vücudun her kısmına uygulanabilir. Ancak en yüksek başarılı sonucu kalça, üst bacak ve kol bölgeleri vermektedir. Üstelik soğuk lipoliz, lenf drenaj gibi yöntemlerle kombine edilebilmektedir. Böylece bölgesel zayıflamayı destekler.

İlginizi Çekebilir:

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Öne çıkan G5 masajının öncelikli kullanımı, sıkılaşmak ve yağ yakımını hızlandırmaktır. Birçok faydası bulunmakta ve öncelikli olarak cilt sağlığına doğrudan etki etmektedir. Merak edilen G5 masajı faydaları ve avantajlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Bölgesel rahatlama sağlanır ve ağrıların azalmasına etki eder.
 • Tüm vücutta kan dolaşımı hızlanır, kan dolaşımı ile birlikte selülitin yakılması daha kolay hale gelir.
 • Vücut dolaşımı düzelir ve bu durumda eklem ve kas hareket kabiliyetine olumlu etkiler sağlar.
 • Gerginleşen noktalar ve spazmları yatıştırır. Yorgunluk sonrasında kaslarda biriken ödem ve laktik asidin atılmasını sağlar.
 • Ritmik masaj sayesinde damarlar açılır ve cilde esneklik kazandırmaktadır. Böylece yaşlanma çizgilerinde ve sarkmalar azalmaktadır.
 • Özellikle spor yapan kişiler bu masajı uyguladıkları zaman daha hızlı yağ yakarlar.
 • Zihinsel ve bedensel olarak stresin azaltılmasına yardımcıdır.
 • Metabolizmayı hızlandırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kemik ve eklem yapılarının hareket kabiliyetini geliştirir.
G5 masajı

G5 Masajı Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

G5 masajı sonrası nelere dikkat edilmeli ve bu süreçte en yüksek verimi almak için neler yapılmalıdır? soruları önemli bir merak konusudur. Bireyler bu tarz işlemlerde olduğu kadar G5 masajında hızlı sonuca ulaşmak isteyebilir. Fakat kısa sürede sonuç alarak hızlıca sıkılaşmak için haftada 3 gün gidilmesi tavsiye edilmektedir. Bu süreçte dengeli beslenerek, spor ile masaj desteklenmelidir. Çünkü spor yapan bireylerde bu masajın daha fazla etki ettiği görülmektedir.

Masaj sonrasında daha sık sıkılaşmak ve selülit görünümünden hızlıca uzaklaşmak için haftada en az 3 gün yürüyüş yapın. Ek olarak yağlı içerikli yiyeceklerden kaçınabilirsiniz. Aynı zamanda duştayken masaj yapılan kısmı at kılı fırçasıyla hafifçe fırçalayabilirsiniz. Vücudunuzdaki ödemi atabilmek adına bolca su içebilirsiniz. G5 masajı yaptıranların yorumları incelendiğinde genellikle bireylerin sporla birlikte bu masajı desteklediğini görürüz. Özellikle pilates gibi sporlar, bölgesel incelme açısından yararlıdır. Kalıcı sonuçlar ise beraberinde gelir.

G5 Masajı Fiyatları Nelerdir?

Masaj fiyat araştırması yaparken fiyatların değişkenlik gösterdiği biliniyor. Fakat bu masaj yönteminde en ucuz olmak önemli değildir. Alanında uzman ve profesyonel kişilerin uygulama yaptığı merkezlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bununla beraber G5 masajı fiyat seans sayısına göre değişmektedir. Etkili seans başarıları için en az 10 seans uygulanmalıdır. 15 seans düzenli bir şekilde gidilebilir böylece etkilerini gözle görülür bir şekilde görebilirsiniz. Seans şeklinde uygulandığı için belirli bir fiyat bilgisi söylemek doğru olmaz. Çünkü uygulanan güzellik veya estetik merkezine göre fiyatlar değişir.

G5 masajı

G5 Masaj Öncesi ve Sonrası Farkları Nelerdir?

En sık merak edilen detaylardan bir diğeri ise G5 masajı öncesi ve sonrası farklardır. Genellikle ilk seanslarda gözle görülür bir fark olmaz. Bu işlemin etkisi bazılarında 4-5 seans, bazılarında ise 10 seans ile görülmektedir. Eğer masaj hizmeti almaya karar verdiyseniz, vücudunuzun öncesi ve sonrası fotoğraflarını çekebilirsiniz. Özellikle ciltte portakal kabuğu görünümünün azaldığını ve daha düz bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

G5 Masajı Yan Etkileri Var Mıdır?

G5 masajı zararları ve diğer yan etkileri, merak edilmesi gereken en önemli konulardan birisidir. Her ne kadar zararsız görünse de varis sorunu olanlarda kanamaya yol açabilir. Üstelik doğru sertlikte uygulanmazsa, bölgesel morarma olabilmektedir. G5 masaj yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, güvenilir bir merkezde yapılmasıdır. Çünkü masaj yapılırken kasların yönü bilinmelidir. Yöne göre sertlik uygulaması yapılır. Aksi durumda uygulamadan sonuç alınmaz ve hatta farklı sağlık sorunları tetiklenebilir. Meydana gelen komplikasyonlar cilt tipine göre değişir. Yine de masaj yaptırmadan öncesinde mutlaka tüm bu faktörlere dikkat etmeniz önerilmektedir.

Sonuç olarak G5 masajı zararlı mı sorusuna kişiden kişiye göre değişebilir diyebiliriz. Ancak bu bakımdan sonra veya işlem sürecinde herhangi bir enfeksiyon riski yoktur. Herhangi bir ağrı veya acı hissetmeden selülitlerden kurtulmak mümkündür.

G5 masajı

G5 Masajı Zayıflatır mı?

Medikal estetik sektöründe öne çıkan tüm teknolojik yenilikler, estetik görünümüne önem veren kişiler açısından oldukça önemlidir. En çok kilo problemi yaşayan kişilerin uygulamış olduğu diyet metotları ve hatta gerçekleştirilen spor aktivitelerine karşı olarak bölgesel yağlanma ve selülit sorunlarında olumlu bir sonuç alınamayabilir. Bu sebeple farklı yöntemler kullanılabiliyor. Bu alanda öne çıkan G5 masaj yöntemi, sıkılaşmaya yardımcı bir masaj aktivitesidir. Hatta bölgesel yağlanmalar açısından etkili olduğu biliniyor. Bu yöntem sayesinde herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan vücuttaki yağ dokusu yok edilir. Kısaca özetmek gerekirse, G5 masajı zayıflatır mı sorusuna evet zayıflatır denilebilir.

G5 masajı

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Sıklıkla merak edilen G5 masaj yöntemi genellikle selülit tedavisi için kullanılır. Ancak G5 masajının uygulanmaması gereken bazı durumlar vardır. G5 masajı kimlere uygulanmaz örnek verecek olursak:

 • Ciddi oranda varis sorunu olanlar,
 • Emboli yani pıhtı atma geçmişi olanlar,
 • Aktif veya geçmişte kanser hastalığı olanlar,
 • Kılcal damar problemi olanlar,
 • Hamileler,
 • Açık yarası bulunanlar,

Gibi durumlarda kesinlikle G5 masaj yöntemi uygulanmaz. Hatta regl döneminde olan bireylerinde G5 masajı yaptırması sakıncalıdır. G5 masaj regl döneminde neden yapılmaz sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse, tenin hassaslaşması, hormon hareketliliği, şişkinlik ve ödem birikmesi gibi durumlardan dolayı yapılmamaktadır. Bu nedenle regl döneminde olan kadınlarda bu sürecin bitmesi beklenir.

İlginizi Çekebilir: Doğal Adet Söktürücü Çaylar: Rahatlatıcı ve Sağlıklı Seçenekler

G5 Masajını Hangi Ünlüler Yaptırdı?

Birçok kişinin memnun kaldığı ve oldukça başarılı sonuçlara imza atan G5 masajı, giderek yaygın hale geliyor ve hatta profesyonel bir bakım kategorisine giriyor. Bununla beraber G5 masaj yöntemini kullanan birçok ünlü isimde var. Örnek olarak Serenay Sarıkaya, haftada üç kez bacaklarına masaj yaptırıyor. Özellikle bacaklarında selülit olmaması için bu duruma özen gösterdiğini dile getirmişti. Artık günümüzde selülit görünümünden kurtulmak oldukça kolay. İddialara göre ünlüler arasında G5 masajı yaptıranlar Hande Erçel, Çağla Şikel gibi birçok ünlü isim, selülit problemi için G5 masajı hizmeti alıyorlar.

Sonuç olarak G5 masaj yöntemi günümüzde etkili ve yüksek sonuç alınan selülit masaj hizmetlerinden birisidir. Dikkatli adımlarla yaptıracağınız selülit masajı için olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Belirli sağlık probleminiz bulunuyorsa, masaj öncesinde bir doktor onayı almayınız önerilir. Türkiye’de G5 masajı tercih edilen en önemli il ise İstanbul’dur. Ancak İzmir, Ankara gibi büyük illerde G5 masajı için profesyonellere ulaşabilirsiniz.

Eğer G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir? Yazımız ilginizi çektiyse mutlaka Dopamin Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? İçeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz