Aslan Burcu Kadınının Pençelerini Görmemek İçin Asla Yapmamanız Gereken 12 Şey

İddialı burç listelerimizin yeni konuğu: Aslan burcu kadını. Ancak bu kez onun ne kadar harika, ne kadar muhteşem bir kadın olduğundan bahsetmek yerine; onu aslan değil kedi gibi görmek için sakınmanız gereken bazı davranışlardan söz edeceğiz. Çünkü, bunları bilmek, eminiz hayatınızı daha fazla kolaylaştıracaktır…

İşte aslan burcu kadınının pençelerine maruz kalmamak için asla yapmamanız gereken 12 kusurlu hareket.

1. Emek emek kurduğu düzeni bozmak… Ne de olsa aslan yattığı yerden belli olur.

Aslan burcu kadınının yaşamı son derece düzenlidir; bu düzen hakkında bir parça fikir sahibi olmak için evini ziyaret etmeniz yeterli. Onun evinde dağınık ve sıralı olmayan tek bir şey bulamazsınız. Dolayısıyla; onun benimsediği bu yaşam tarzını zedeleyecek herhangi bir davranış, kısa zamanda pençelerini çıkarmasına neden olacaktır. Siz siz olun, onun eşyalarının yerini değiştirmeyin; hatta genel olarak hayatında kurduğu düzeni zedelemeyin. Bunun yerine ona uyum sağlamaya çalışın.

2. Ocakta yemeğinizi unutun ama özel günleri asla!

Aslan burcu kadını hem sevdiklerine hem de kendisine karşı son derece hassastır. Sevdiklerine ve kendisine daima iyi davranmaya çalışır; sadece sevdiklerini değil, kendisini de şımartmayı sever. Hayatında özel olduğu düşündüğü hiçkimsenin doğum gününü atlamaz. Dolayısıyla kendisininki de unutulsun istemez. Aslan kadınıyla ilgili özel bir günü unutursanız; bunun önemli olmadığını söyleyecektir ama geçmiş olsun; adınız çoktan kara listeye alındı bile.

3. Gülü susuz, aslan burcu kadınını ilgisiz bırakmak…

Aslan burcu kadını girdiği her ortamda ilk dikkat çeken kişidir. Şayet durum bu değilse, o ortamda fazla durduğunu göremezsiniz zaten. Az önce de söyledik ya, sevdiklerini şımarttığı gibi kendisi de şımartılmak ister. Fazla şımardığını da göremezsiniz; çünkü kendisi, gösterdiğiniz ilgiyi asla yeterli bulmayacaktır. Bu yüzden ona ilgi göstermeyi bir an bile ihmal etmeyin, yalnız bırakmayı ise düşünmeyin bile!

4. Ormanların kral(içe)ına emir kipiyle konuşmak? Şakası bile hoş değil.

Bir aslan burcu kadınına bir şeyleri dikte etmeye çalışırsanız siz kaybedersiniz. Lider odur, rica ederseniz sizi kırmaz belki ama emir kipiyle kurduğunuz her cümle sizin zararınıza olur. Sadece söylediğiniz şeyi yapmamakla kalmaz; bir de onun tam tersini yapıp sinirlerinizle kedinin fareyle oynadığı gibi oynar. Kedi dediysek; öyle küçük, sevimli değil; büyük bir kedi.

5. Sadece yalan söylemek değil; yalana teşebbüs etmek, bu fikri aklından geçirmek.

Aslan burcu kadını yalanı asla affetmez. O, hayatında her zaman sağlam adımlar atmak ister ve her insana temkinli yaklaşır. Sizin yanınızdaysa, zaten bu sınavı geçmişsiniz demektir. Ama eğer bu saatten sonra onun güvenini kırarsanız; işler tam anlamıyla tersine dönebilir. Sizi hayatından öylesine keskin bir şekilde çıkarır ki, inanamazsınız.

6. Acımasızca eleştirmek! Tabii eğer yürek yemediyseniz…

Aslan burcu kadını pohpohlanmayı sever, aynı zamanda da hak eder. Onunki boş pohpoh değildir, sadece sahip olduğu iyi özellikleri dile getirilsin ister. Hatta bu konuda o kadar dürüsttür ki, onun sahip olmadığı bir özelliğini övmeye kalkarsanız; çileden çıkabilir. Boş iltifatlara tahammülü yoktur, var olanı dile getirin yeter. Hal böyle olunca, onu eleştirmeniz pek de iyi bir fikir olmayabilir. Kendisi her şeyi kusursuz yapmaya çalıştığı için, karşısına çıkacak her eleştiri onu fena halde kızdırabilir. Aman dikkat!

7. Göz zevkini bozmak.

Aslan kadını giyim kuşam konusunda son derece özenlidir. En mutsuz zamanlarında bile onu bakımsız göremezsiniz. Aynı şekilde evi de son derece temiz ve göz zevkine hitap edecek türden eşyalarla doludur. Eğer tanıdığınız bir aslan burcu kadını üzerine biraz düşünecek olursanız, onun çevresinde göze hitap etmeyen tek bir insan bile olmadığını fark edersiniz. Eğer bakımsız ve özensiz bir insansanız, aslan burcu kadınıyla aynı havayı dahi teneffüs etmeyin deriz.

8. Ona acımak, teselli amaçlı bile olsa şefkat göstermek.

Aslan burcu kadını her zaman gururludur. Ne kadar kötü bir durumun içinde olursa olsun; eğer ona acıdığınızı düşünürse çileden çıkar. Gururuyla fazlasıyla yüzleşmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden onu teselli etmek için, ona aşırı şefkat göstermek yerine; ne kadar güçlü olduğunu hatırlatın.

9. Cemiyet kurallarına uymamak, kabalık etmek.

Aslan burcu kadını, gerçek bir prensestir. Herkese karşı son derece kibar davranır. Ama eğer siz cemiyet kurallarının gerektirdiklerini yerine getirmiyorsanız; onun hayatında asla yeriniz olamaz. Ona karşı yaptığınız herhangi bir kabalık size misliyle geri döner. Seviyeyi düşürmez ama size yukarıdan bakarak hak ettiğiniz cezayı verir.

10. Hareket etmemek, onun hareket alanını kısıtlamak.

Aslan burcu kadını enerjiktir, neşelidir. Eğer onunla durmak istiyorsanız, şansınızı başka yerlerde arayın deriz. Çünkü onun hayatında hareket ve koşturmaca var!

11. Gereğinden fazla bekletmek.

Aslan burcu kadını sabırsızdır, tez canlıdır; ayrıca da dakiktir. Bu yüzden, eğer onu bekletirseniz, çileden çıkabilir. Aslan burcu kadınının ya kurallarına uyun; ya da hayatını sessizce terk edin.

12. Sözünün üstüne söz söylemek; “Hayır” dediği şeye “Evet” demek.

Aslan burcu kadını boş laf söylemez. Eğer bir konuda iddialıysa; bu, gerçekten emin olduğu içindir. Bu yüzden onun söylediğinin tam tersini iddia etmeniz, hiç hoş sonuçlar doğurmayacaktır. Eğer aslan kadını bir konuda hayır diyorsa, kabul etmekten başka seçeneğiniz yok.

*Bunlar da ilgini çekebilir:

Koç Kadınını 50 Metre Öteden Tanımanızı Sağlayacak 18 Nev-i Şahsına Münhasır Özelliği

Boğa Burcu Kadınını Anlayabilmek İçin Bilmeniz Gereken 17 Değişik Özelliği

Başak Burcu Erkeğinin Zor Ama Mümkün Olduğunun Kanıtı 16 Enteresan Özelliği

Akrep Burcu Kadınından Herkes Kadar Çekinmenizi Haklı Kılacak 12 Gururlu Özelliği

Bir Kadının İkizler Erkeğinden Koşarak Uzaklaşması İçin 18 Haklı Gerekçe

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

SON YAZILAR